وزیر دادگستری خبر داد:
ماموریت شورای امنیت به وزارت دادگستری/جلسه دولت و قوه قضائیه با موضوع فضای مجازی
خبرگزاری شبستان: وزیر دادگستری از برخورد جدی سازمان تعزیرات با کسبه ای که اجناس خود را به بهانه های سیاسی و ارزی احتکار کرده اند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، علیرضا آوایی، وزیر دادگستری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات بیان شده مبنی بر همکاری نکردن برخی دستگاه ها از جمله وزارت دادگستری با وزارت کشور در اجرای منشور حقوق شهروندی گفت: بعد از ماموریتی که به وزارت دادگستری داده شد جلسه ای را در وزارت کشور و جلسه دیگری را هم به شورای عالی امنیت ملی داشتیم و این اظهارات درست نیست و ما در حال جمع آوری گزارشات تکمیلی در این حوزه هستیم که هم ماموریتی که دکتر شمخانی با شورای عالی امنیت ملی به ما داده و هم ماموریت وزارت کشور را انجام دهیم و بعد از تشکیل دو جلسه گزارشی را به رییس جمهور ارایه خواهیم داد.

 

وی در پاسخ به سوالی راجع به نظارت سازمان تعزیرات بر بازار در پی گرانی های اخیر و در ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: گزارشاتی مبنی بر احتکار اجناس توسط برخی از کسبه به بهانه های سیاسی و ارزی دریافت کرده ایم که سازمان تعزیرات و مجموعه های قانونی دیگر با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی خود با این موارد برخورد خواهند کرد.

 

آوایی در ادامه از اجرای قانون استفاده از موارد جایگزینی به جای حبس یادآور شد: وزارت دادگستری و قوه قضاییه چندین سال است به این سمت حرکت می کند و در همین رابطه نیز قضات ما اقبال نشان داده اند و در تلاشیم این قانون را به خوبی اجرا کنیم.

 

وزیر دادگستری همچنین از ارسال نامه به دادستان کل کشور به منظور کاهش اختلاف نظر بین دولت و دستگاه قضا در مورد استفاده از فیلترشکن ها و فضای مجازی خبر داد و گفت: در آینده نزدیک جلسه ای در این مورد برگزار خواهد شد تا بتوانیم در این فضای فعلی اختلاف نظرها را کاهش دهیم.

چاپ خبر