وزیر ارتباطات عنوان کرد:
مقاومت کاربران ایرانی در برابر دستور دادستانی/ترویج فیلترشکن چالش امنیتی ایجاد کرده است
خبرگزاری شبستان: وزیر ارتباطات گفت: کاربران ایرانی در برابر دستور دادستانی برای استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی خارجی مقاومت می کنند و همین امر موجب ترویج فیلترشکن و به وجود آمدن چالش های امنیتی در فضای مجازی شده است.

 

 

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران از فعالیت 10 میلیون کاربر ایرانی درپیام رسان های داخلی خبر داد و گفت: طبق بررسی ما در فروردین ماه پیام رسان های داخلی ظرفیت فعالیت 12 میلیون کاربر را دارند و از بابت ظرفیت از این پیام رسان ها نگرانی نداریم هرچند تعدادی از مردم کاربر چند پیام رسان داخلی هستند.

 

وی راجع به اظهارات مدیران پیام رسان سروش مبنی بر حمایت نکردن دولت از آنها اظهار داشت: ما آماده ایم با هماهنگی شورای عالی فضای مجازی مستندات و مکاتبه با پیام رسان سروش را منتشر کنیم و معتقدیم آنها روند مناسبی را در پیش نگرفته اند اما علیرغم آن ما در وظیفه مان به منظور حمایت از پیام رسان های داخلی اختلال ایجاد نمی کنیم.

 

وزیر ارتباطات در مورد مشکلات ایجاد شده از طریق فیلترشکن ها عنوان کرد: متاسفانه شاهد مقاومت مردم در برابر دستور قضایی مبنی بر استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی خارجی هستیم و همین امر موجب ترویج فیلترشکن ها و ایجاد چالش های امنیتی شده که ما یک ماه و نیم گذشته این مسئله را به مسئولان مربوطه و قوه قضاییه گزارش داده بودیم و مرتبا گزارش های آنی از وضعیت فضای مجازی را نیز در اختیار شورای عالی فضای مجازی قرار می دهیم.

 

وی در مورد گسترش اینترنت اجزا نیز یادآور شد: برای بهره وری اقتصادی از فضای مجازی در این رابطه اقدام می کنیم که البته نیازمند یک سند بالادستی هستیم و در همین راستا شورای عالی فضای مجازی پیش نویسی را آماده کرده که کلیات آن را تایید کردیم و قرار است جزییاتش طبق نظرهای اعلامی اصلاح شود.

 

وی اعلام کرد: همچنین برای پاکسازی فضای مجازی به منظور استفاده کودکان به دستگاه ها اعلام کرده ایم که از زیست بوم جستجوگران داخلی برای کودکان استفاده شود.

 

آذری جهرمی در پاسخ به این سوال که آیا فیلترشکن ها را مورد انسداد قرار می دهید، تصریح کرد: شب گذشته تعداد زیادی از کاربران با استفاده از فیلترشکن در توییتر بنده را مورد عنایت قرار دادند.

 

 

چاپ خبر