اردوغان: تاریخ آمریکا و رژیم صهیونیستی را نخواهد بخشید
خبرگزاری شبستان: رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: رژیم صهیونیستی سرزمین‌های فلسطینی را اشغال کرده و به انجام ترور در آن مناطق ادامه می‌دهد و تاریخ، آمریکا و رژیم صهیونیستی را نخواهد بخشید.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در کنفرانس خبری مشترک خود با ترزا می، نخست‌وزیر انگلستان با تاکید بر اینکه انتقال سفارت آمریکا به قدس به هیچ وجه قابل پذیرش نیست گفت: تاریخ، آمریکا و رژیم صهیونیستی را نخواهد بخشید.

اردوغان افزود: اسرائیل با منطق قدرتمند هستم پس حق نیز با من است رفتار می‌کند. رژیم صهیونیستی سرزمین‌های فلسطینی را اشغال کرده و به انجام ترور در آن مناطق ادامه می‌دهد.

رئیس دوره‌ای سازمان همکاری اسلامی ضمن دعوت از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل برای اقدام فوری در جهت پایان دادن به ظلم در فلسطین گفت: ما در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی در استانبول پیام بسیار محکمی به جهان خواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه در خصوص تحولات اخیر در سطح دیپلماتیک بین ترکیه و رژیم صهیوینستی نیز تصریح کرد: امشب خبر دیگری در رابطه با تصمیم این رژیم در مورد سفیر کشور در قدس شنیدم. اگر این تصمیم مطابق میل ما پیش نرود، ما نیز تحریم های متفاوتی اعمال خواهیم کرد.

از سوی دیگر، « ترزا می» نخست‌وزیر انگلستان نیز در این کنفرانس مشترک خبری ضمن درخواست از رژیم صهیونیستی برای توقف خشونت‌ها در مرز نوار غزه گفت: مرک انسان‌ها در نوار غزه تراژیک است. این اقدام خشونت‌آمیز به تلاش‌های صلح‌جویانه در منطقه نیز آسیب می‌رساند.

نخست‌وزیر انگلستان در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از ترکیه برای میزبانی از بیش از 3.5 میلیون پناهجوی سوری در خصوص همکاری‌های نظامی بین دو کشور گفت:  پروژه ملی جنگنده انگلستان و ترکیه شروع شراکت پایدار و عمیق دو کشور در حوزه دفاعی است. 

محمد حسنلو 

چاپ خبر