ورود سامانه بارشی/ پایان هفته بارانی برای ایران
خبرگزاری شبستان: مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در نواحی مرکزی و شرق کشور، شمال کرمان و به صورت پراکنده در غرب و شمال شرق و غرب کشور ادامه خواهد داشت.

احد وظیفه، مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار شبستان گفت: سامانه بارشی امروز در نواحی مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، بخش هایی از شرق، شمال شرق و غرب کشور فعال بوده و سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد.

وی افزود: بارش ها امروز در نیمه غربی اصفهان، نیمه شرقی لرستان، جنوب همدان، جنوب مرکزی، نیمه غربی یزد، برخی مناطق خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان های سمنان، البرز، قزوین و تهران شدت بیشتری خواهد داشت.

وظیفه ادامه داد: روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در نواحی مرکزی و شرق کشور، شمال کرمان و به صورت پراکنده در غرب و شمال شرق و غرب کشور ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه روز پنجشنبه شدت بارش ها در نیمه غربی اصفهان، غرب لرستان و نیمه غربی یزد پیش بینی می شود، گفت: روز جمعه تنها در دامنه های زاگرس مرکزی در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جو نسبتا پایدار بوده و روند افزایش دما در نیمه شمالی کشور پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای تهران نیز گفت: آسمان تهران امروز نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و دمای هوای تهران 21 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

وظیفه با بیان اینکه آسمان تهران در پایان هفته کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و رگبار باران پیش بینی می شود، گفت: دمای هوای تهران در دو روز آینده با افزایش 3 درجه ای مواجه خواهد بود.

چاپ خبر