مسعود معمار در نشست تشریح بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران:
بازسازی هیچ آسیبی به اصالت موزه هنرهای معاصر نخواهد زد
خبرگزاری شبستان: رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بازسازی هیچ آسیبی به اصل موزه هنرهای معاصر نمی زند،گفت: می خواهیم یک کار دقیق بدون کوچکترین صدمه انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نشست تشریح بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران پیش از ظهر امروز سه شنبه 25 اردیبهشت با حضور علی محمد زارع، رییس موزه هنرهای معاصر، مجید ملانوروزی مدیر کل دفتر تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود معمار رییس اداره نظارت بر طرح های عمران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد طالبی نژاد، مشاور طرح، محسن عقابی، مجری طرح  و حسن نوفرستی مدیر روابط عمومی موزه در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.

 

در این نشست مسعود معمار، رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت بناهای ارشمندی مثل موزه هنرهای معاصر و جلوگیری از آسیب جدی به این بناها گفت: بناهای ارزشمندی مثل فرهنگسرای نیاوران، موزه هنرهای معاصر و تئاتر شهر در کشور داریم من از سال 92 از همه این بناها بازدید داشتم و با توجه به اعتباراتی که داشتیم تلاش کردیم از صدمه بیشتر به این آثار جلوگیری کنیم.

 

وی با بیان اینکه در روند بازسازی بسیاری از نواقصی که حتی در زمان تحویل بوده است راه م برطرف می کنیم،گفت:  می خواهیم یک کار دقیق بدون کوچکترین صدمه انجام دهیم ما در همین راستا  مشکل برودتی و بازسازی برق اضطراری و سینما تک را حل کردیم و به فراخور اعتبار توجه کردیم که بازسازی ها هم آسیبی به بنا وارد نکند. 

 

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: با پیگری هایی که از طریق معاونت هنری و ملانوروزی و دولتمردان کردم تلاش بود که اعتبار مناسبی برای بازسازی داشته باشیم؛در سال 96 این اعتبار تخصیص داده شد و اقدامات لازم انجام شد و کار بازسازی آغاز شده و تا پایان شهریور بازسازی به اتمام می رسد.

 

 مسعود معمار درباره مدت زمان بازسازی موزه هنرهای معاصر گفت: بازسازی کار مرمتی است مرحله به مرحله پیش می رود و تا پایان شهریور است؛ ما زمان دقیق انجام کار را نمی توانیم بگوییم باید گالری ها را امن کنیم، کارها با هم موازی انجام می شوند؛ بازسازی سقف انجام شده و ایزوگام انجام شده است.

چاپ خبر