مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:
کمرنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر مشکلات جدی را در جامعه به دنبال دارد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: کمرنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مشاهده می شود و این موضوع در دراز مدت مشکلات جدی را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام علی نعمت الهی امروز (25 اردیبهشت) در همایش طلایه داران تبلیغ و یادواره شهدای روحانی و مداح استان که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، بیان کرد: این همایش مزین به عطر شهداست، شهدای روحانی و مداح استان حق بزرگی بر گردن جامعه دارند زیرا ما هر چه داریم از شهدا بوده و از زحمات این بزرگواران است.

 

وی ادامه داد: شهدا طبق صراحت کلام خداوند زنده هستند و نزد خدا روزی می خورند و ما معتقد هستیم، شهدا حی و همه نورانی بخش جامعه هستند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و امسال شاهد برگزاری کنگره 3 هزار شهید هستیم و این یادواره مقدمه آن کنگره است.

 

وی اعلام کرد: روحانیون نسبت به همه اقشار جامعه شهدای بیشتری تقدیم کردند به طوری که ما در استان بیش از 100 شهید روحانی داریم که به نسبت جمعیت شهدا که 3 هزار نفر هستند، رقم قابل توجهی است.

 

حجت الاسلام نعمت الهی عنوان کرد: ما باید راه و مسیر شهدا را ادامه دهیم و اگر آنها نبودند شاید ما بر سر سفره با برکت نظام ننشسته بودیم و این یادواره ها بهانه ای است که متوجه بوده و غفلت نکنیم آنچه خداوند به برکت خون شهدا به ما داده است.

 

وی با اشاره به نکاتی که مبلغان باید در ایام تبلیغ مورد توجه قرار دهند، اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، در این ايام شعار سال باید مورد توجه قرار گیرد و تبین شود و باید هم از تولید ایرانی حمایت کرده هم مصرف کالای داخلی فرهنگ شود البته این حرکت دوسویه است و هم دولت باید حمايت کند هم اینکه مردم باید وارد این صحنه شوند و بخشی هم به ما بازمی گردد که باید فرهنگ سازی کنیم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین اعلام کرد: اقتصاد مقاومتی باید تبدیل به فرهنگ شود؛ اگر ما معیشت مان را مدیریت کنیم از دل آن اقتصاد مقاومتی استخراج می شود بنابراین مبلغان باید در منبرها این موضوع را تبیین کنند.

 

وی تأکید کرد: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که جامعه ما به شدت نیاز به مباحث اخلاقی دارد و در کنار سایر مباحثی که طرح می شود بیان مسائل اخلاقی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

حجت الاسلام نعمت الهی گفت: تفسير قرآن به طور جدی باید در دستور کار مبلغان قرار گیرد و همه باید مفسر باشند و به این مقوله بپردازند و ترویج فرهنگ نهج البلاغه و سخنان حضرت علی (ع) هم باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: در بحث نماز هم باید توصیه ها در فضاهای دوستانه باشد تا اگر کسی سهل انگاری می کند، رویکردش تغییر کند، از مشکلات ما در این بحث، قرائت نماز است که مبلغان يا خود يا کسی را برای این کار بگذارد تا اين امر انجام شود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به لزوم ترویج زکات توسط مبلغان اضافه کرد: زکات را باید به شکل جدی پیگیری کنید و خوشبختانه در استان مسئله زکات نهادینه شده و امسال 10.5 میلیارد تومان زکات جمع آوری شد و ظرفیت خوبی در این حوزه وجود دارد.

 

وی یادآور شد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر هم موضوعی است که نباید فراموش شود و کمرنگ شدن این بحث در جامعه مشاهده  می شود و این ممکن است در دراز مدت مشکلات جدی را به دنبال داشته باشد بنابراین امر به معروف و نهی از منکر باید انجام شود.

 

چاپ خبر