در صحن مجلس مطرح شد:
دولت تمهیداتی برای تاسیس بیمارستان های تامین اجتماعی در مناطق محروم بیاندیشد
خبرگزاری شبستان:نماینده مردم زاهدان از دولت خواست تمهیداتی برای ایجاد بیمارسیتان های تامین اجتماعی در مناطق محروم بیندیشد و تاکید کرد با تاسیس بیمارستان های تامین اجتماعی روستاییان و مردم مستضعف دیگر مجبور به پرداخت فرانشیز نیستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز سه شنبه 25 اردیبهشت و در طرح سوال خود از وزیر کار گفت: اواخر سال 94 ما در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادیم که ظرف سه ماه همپوشانی دفترچه های بیمه درمانی از بین برود اما وزیر تاکید کردند که این سه ماه را به شش ماه افزایش دهیم. به دلیل اجرا نشدن این موضوع بنده سوالی را در سال 95 مطرح کردم که به کمیسیون ارجاع شد و قرار شد وزیر در کمیسیون حضور یابد و توضیح دهد اما در حال حاضر که دو سال از این موضوع می گذرد در حال حاضر سوال بنده در صحن مجلس مطرح می شود و این نشان از سازوکار ناقص مجلس دارد.

 

وی اظهار داشت: در حال حاضر 4 میلیون و 700 هزار نفر دفترچه های بیمه درمانی شان همپوشانی دارد که طبق برآورد یک کارشناس به ازای هر یک میلیون 528 میلیارد تومان هزینه ایجاد می شود و اگر این عدد را ضربدر پنج کنیم به عدد 2600 میلیارد تومان می رسیم.

 

شهریاری با بیان اینکه آسیب پذیرترین قشر جامعه روستاییان است، گفت: در حال حاضر روستاییان سازوکاری برای استفاده از دفترچه های تامین اجتماعی ندارند که وزارت تعاون باید این سازوکار را ایجاد کند و همچنین این بحث را که بیمه شده ها فرانشیز را به وزارت بهداشت پرداخت کنند را یک بار برای همیشه حل کنند.

 

ربیعی گفت: بیمه شده های تامین اجتماعی در بعضی از شهرهای ما و در بسیاری از کلانشهرها می توانند از بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی خوبی استفاده کنند و فرانشیز پرداخت نکنند اما در بسیاری از مناطق محروم بیمارستان تامین اجتماعی وجود ندارد و بیماران مجبورند به بیمارستان های دیگر مراجعه کنند و فرانشیز پرداخت کنند.

 

نماینده مردم زاهدان تاکید کرد: طرح سوال من برای این است که این مشکلات حل شود و اگر ما سوال را مطرح کنیم اما مشکلات همچنان باقی باشد فایده ای ندارد پس باید آیین نامه مجلس به گونه ای اصلاح شود که اگر سوال یا تذکری در صحن مطرح می شود و وزیری اینجا قول می دهد این قول اجرایی شود و مشکلات در این زمینه رفع شود.

 

 

چاپ خبر