زارعی در پیش خطبه‌های نماز جمعه:
اتفاقات جولان سوریه یک شکست نظامی، سیاسی و اطلاعاتی برای اسرائیل بود
خبرگزاری شبستان: یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اتفاقی که در جولان سوریه افتاد نشانه تحول استراتژیک در منطقه است، گفت: امروز در جولان سوریه یک غافل‌گیری برای اسرائیل اتفاق افتاد و این غافل‌گیری شکست نظامی، سیاسی و اطلاعاتی برای آن ها بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، سعدالله زارعی، کارشناس مسائل سیاسی امروز جمعه(21اردیبهشت‌ماه) در سخنرانی پیش خطبه با بیان اینکه اتفاقی که در جولان سوریه افتاد نشانه تحول استراتژیک در منطقه است، اظهار داشت: امروز آنچه در لبنان هم رخ داد یک تحول سیاسی و فرهنگی بود، در واقع انتخابات ۱۶ اردیبهشت هم یک تحول بزرگ در منطقه به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: امروز در جولان سوریه یک غافل‌گیری برای اسرائیل اتفاق افتاد و این غافل‌گیری شکست نظامی، سیاسی و اطلاعاتی برای آن ها بود.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: اتفاقات رخ داده در طول حیات اسرائیل یک ننگ بی‌سابقه است، اسرائیلی‌ها یک ماه است که مرتب از احتمال حملات نظامی نیروهای نظامی ایران در سوریه صحبت می‌کردند و آن‌ها برای آنکه این اتفاق نیافتد دست به اقدامات گسترده سیاسی زدند اما موفق نبود.

زارعی در پایان گفت: نتانیاهو در دیدار با پوتین با اصرار از او خواست تا از روابطش با رهبران ایران استفاده کند تا این اتفاق نیافتد، همچنین با تماس‌های گسترده با مقامات انگلیسی و فرانسوی تلاش کردند در خواست عاجزانه کنند تا عملیاتی علیه آن‌ها انجام نشود.

چاپ خبر