دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در یزد:
خرید کالا ایرانی، سرفصل شورای فرهنگ عمومی است
خبرگزاری شبستان: دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به اولویت های این شورا گفت: خرید کالا ایرانی، سرفصل شورای فرهنگ عمومی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، سیدمحمد رضا موالی زاده، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نشست فرهنگ عمومی استان یزد افزود: افزایش مصرف کالای ایرانی بخاطر نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری از موضوع های راهبردی است که باید مردم و مسوولان برای انجام آن بسیج شوند.


وی ادامه داد: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، مصرف بهینه از منابع آبی، تغییر الگوی مصرف، ترویج اخلاق عمومی، اوقات فراغت، عبور و مرور، آپارتمان نشینی، تکریم پیشکسوتان، ترویج روح مددکاری و فرهنگ صداقت و شفافیت در گفتار نیز در فصل شورای فرهنگ عمومی قرار دارد.


دبیر شورای فرهنگ عمومی، همچنین ترویج فرهنگ مطالعه، ارتقای فرهنگ زیارات، رعایت اصول فنی در ساخت و سازها ، ، برنامه ریزی برای مقابله با آسیب های اجتماعی، عقلانیت و خردگرایی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، بهداشت و نشاط اجتماعی و تقویت مسوولیت پذیری را محور فعالیت های دیگر فرهنگ عمومی ذکر کرد.


موالی زاده گفت: هم اکنون ١٠ هزار نفر از اقشار مختلف جزو شوراهای فرهنگ عمومی کشور هستند که باید از ظرفیت موجود برای رسیدن به اهداف متعالی نظام و انقلاب اسلامی و نیازهای جامعه و مردم، فعالانه استفاده کرد.


وی با قدردانی از فعالیت های شورای فرهنگ عمومی یزد بر اهمیت برنامه ریزی، پیگیری نیازها و توجه به ارزش های دینی و فرهنگی با جلب مشارکت مردم و دستگاه های مختلف تاکید کرد.

چاپ خبر