افتتاح نمازخانه در یکی محبوب ترین مقاصد گردشگری ژاپن
خبرگزاری شبستان:یکی از شرکت های راه آهن در ژاپن اقدام به افتتاح نمازخانه در یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری این کشور کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « asahi»،شرکت راه آهن ژاپن اقدام به افتتاح چند نمازخانه در یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین مقاصد گردشگری در این کشور کرده است.

این نمازخانه ها روز اول آوریل در ایستگاه «توبو نیکو»  متعلق به شرکت راه آهن توبو،افتتاح شد به این امید که تعداد بیشتری گردشگر مسلمان از کشورهای آسیای جنوب شرقی مانند مالزی و اندونزی به ژاپن بیایند.

یکی از مقامات شرکت تنوع غذایی در توکیو در این باره گفت:برای جذب گردشگران مسلمان،مهیا کردن نمازخانه،غذا و مکان بر اساس نیاز مسلمانان ضروری است.

این شرکت به ریاست «آکیهیرو شوگو» که اطلاعات مربوط به اسلام و مسلمانان را جمع آوری می کند با شرکت راه آهن توبو در نیکو برای ساخت اولین نمازخانه ها در ایستگاه راه آن این شرکت همکاری کرده است.

این دو نمازخانه یکی برای خانم ها و یکی برای آقایان در ابعاد 2 در 4 متر هستند و در طبقه دوم ایستگاه «توبو نیکو» واقع شده اند.

شرکت راه آهن توبو همچنین برای مهمانان مسلمان خود هتل هایی که دارای خدمات حلال هستند در نظر گرفته است.

بر اساس گزارش سازمان گردشگری ملی ژاپن ،تعداد گردشگران خارجی که در سال 2017 از ژاپن بازدید کرده اند با 19.3 درصد افزایش نسبت به سال پیش از آن به 28.69 میلیون نفر رسیده است.

در این گزارش آمده است که تعداد گردشگرانی که از کشورهای اسلامی از جمله کشورهای آسیای جنوب شرقی به ژاپن می آیند به شدت در حال افزایش است.

حدود 350 هزار اندونزیایی با افزایش 30 درصدی نسبت به سال 2016 و حدود 440 هزار مالزیایی با 11.5 درصد افزایش نسبت به سال گذشته میلادی از ژاپن بازدید کرده اند.

چاپ خبر