داور ترکیه ای مسابقات بین المللی قرآن:
تفکیک تخصص ها،وجه تمایز مسابقات قرآن در ایران بود
خبرگزاری شبستان:داور ترکیه ای مسابقات بین المللی قرآن،گفت که تفکیک تخصص ها و حضور داوران برای هر بخش به طور جداگانه از ویژگی های متمایز مسابقات بین المللی قرآن در ایران بود.

مهمت ماشالی»،داور ترکیه ای سی و پنجمین مسابقات بین المللی قرآن و استاد الهیات در دانشگاه مارمارای ترکیه در گفتگو با خبرنگار شبستان در پاسخ به این پرسش که چه ویژگی خاص ویژه ای مسابقات بین المللی قرآن در ایران را از مسابقات قرآن در سایر کشورها متمایز می کند،گفت:من در مسابقات بین المللی زیادی شرکت کرده ام و در بیشتر از 10 کشور در این مسابقات داوری کرده ام اما می توانم بگویم که قوانین مسابقات در ایران یکی از عالی ترین قوانین است.

وی افزود:در این مسابقات،تخصص ها با به طور جداگانه و ویژه مشخص کرده اند.به عنوان مثال یک بخش برای صوت،یک بخش برای تجوید و غیره در نظر گرفته شده و برای هر بخش داوران خاص مشخص کرده اند و این ویژگی اصلی متمایز کننده این مسابقات است.

داور ترکیه ای درباره ارزیابی این مسابقات،گفت: مسابقات بین المللی در ایران یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین مسابقات بین المللی است،برای مثال من حدود 32 سال پیش به عنوان متسابق در این مسابقات شرکت کردم که تاثیر ویژه ای روی زندگی من داشت چون باعث شد در زندگی خودم هم اهتمام ویژه ای به قرآن داشته باشم و همیشه با آن مانوس باشم.

«مهمت ماشالی» در پاسخ به این پرسش که تاثیر جهانی مسابقاتی مانند مسابقات بین المللی قرآن ،چیست،گفت:این مسابقات باعث می شود که مسلمانان در سراسر جهان اهتمام بیشتری برای نزدیک شدن به قرآن،حفظ و قرائت آن داشته باشند دین خود به این کتاب آسمانی را به شکل کامل و توجه بیشتری ادا کنند.

او تاکید کرد که به طور قطع همه شرکت کنندگان در این مسابقات،تاثیر قرآن را در زندگی خود می بینند و تلاش بیشتری برای نزدیکی بیشتر به قرآن پیدا می کنند.

چاپ خبر