نماینده تونس در مسابقات بین المللی قرآن بانوان:
تعامل بانوان جهان اسلام با محوریت قرآن، وحدت آفرین است
خبرگزاری شبستان: «هدیل بن فتحی بن جماعه» با ابراز شگفتی از سطح و کیفیت فعالیت های قرآنی بانوان در ایران، گفت: قطعاً مشارکت بانوان در مسابقات بین المللی قرآن و آشنایی و تعامل آنها با یکدیگر، زمینه ایجاد اتحاد بین کشورهای اسلامی را فراهم می کند.

«هدیل بن فتحی بن جماعه»، نماینده تونس در دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره نوع نگاهی که به ایران و ایرانی بعد از این حضور در این رقابت ها پیدا کرده است، در گفت وگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: اگرچه برای نخستین بار است که به ایران اسلامی سفر می کنم اما مردم ایران را بسیار مهمان نواز یافتم طوری که از این حجم و شدت محبت احساس خجالت می کنم؛ از طرفی شهر تهران را بسیار زیبا و جذاب یافتم.

 

وی در ارزیابی نقش بانوان ایرانی در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، تصریح کرد: بانوان ایرانی در فعالیت های اجتماعی نقشی موثر دارند و بانوان تونس نیز چنین اند لذا بین زنان ایران و تونس از این نظر قرابت و نزدیکی می بینم.

 

«هدیل بن فتحی بن جماعه» ادامه داد: بانوان ایرانی در زمینه معارف و علوم قرآنی بسیار فعال هستند و برای حفظ شعائر اسلامی تلاش بسیاری می کنند که این قطعاً برکات فراوان همچون وحدت دارد.

 

نماینده تونس در دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره نقش فعالیت های قرآن بانوان ایران و دیگر کشورها در ایجاد وحدت و همدلی در جهان اسلام، تاکید کرد: قطعاً مشارکت بانوان در مسابقات بین المللی قرآن و آشنایی و تعامل آنها با یکدیگر، زمینه ایجاد اتحاد بین کشورهای اسلامی را فراهم می کند.

 

 وی در پایان تاکید کرد: عرصه هایی همچون مسابقات بین المللی قرآن باعث جمع شدن بانوان کشورهای اسلامی و فعالان قرآنی حول محور توحید و آیات وحی و اتحادشان برای مبارزه علیه دشمنان اسلام می شود.

 

گفتنی است، دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از یکم تا چهارم اردیبهشت ماه با حضور نخبگانی از 28 کشور جهان در هتل ارم تهران برگزار می شود و پنجم اردیبهشت ماه برترین های خود را می شناسد.

 

چاپ خبر