ابطحی:
مجلس بدهکار است یا طلبکار/صورت‌های مالی بانکی با استاندارد IFRS‌ تطبیق ندارد
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه دولت مصر به تصویب قانون رفع موانع تولید بود، گفت: مجلس در راستای تقاضای دولت این قانون را تصویب کرد حالا ما بدهکاریم یا طلبکار.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: قانون رفع موانع تولید را دولت مصر بود که آن را به مجلس بیاورد. مجلس در راستای تقاضای دولت آن را تصویب کرد، حالا ما بدهکاریم یا طلبکار؟

 

نماینده مردم خمینی شهر اظهار کرد: واگذاری اموال منقول و غیرمنقول بانک ها باید 43 سال انجام می شد اما این کار اجرا نشد. تشخیص مازاد بودن اموال در 11/4/94 طی مصوبه 94/62/147 به بانک ها ابلاغ شد و حداقل مقرری تعیین شد اما در گزارش ها آمده است 75 درصد واگذاری ها انتقال یافته است اما در گزارش کمیسیون 66 درصد نشان داده شده است.

 

وی ادامه داد: بازسازی ساختار مادی و دستورالعمل مربوط به بانک ها تاکنون به تصویب نرسیده است. با این وضع چگونه می خواهید ظرف سه سال قوانین بانکی اجرا شود. مجلس باید در باب تقصیر و قصور چه واکنشی نشان دهد؟ صورت های مالی با استانداردهای IFRS‌ تطبیق ندارد. کدام حسابرس در داخل و خارج انجام شده است که ببینیم این مقدار واگذاری درست است یا خیر؟

 

 

چاپ خبر