حافظ کل کشور گینه
مسابقات بین المللی قرآن در ایران از نظم خاصی برخوردار است
خبرگزاری شبستان: نماینده کشور گینه در سی و پنجمین مسابقات بین المللی قرآن کریم ایران، مسابقات قرآن در ایران رایکی از بهترین مسابقات بین المللی دانست و تصریح کرد: مسابقات قرآن درایران از نظم خاصی نسبت به دیگر کشورها برخوردار است.

ابراهیم باه، یکی از شرکت کنندگان در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم از کشور گینه در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان برگزاری مسابقات بین المللی قرآن را در حفظ امت های اسلامی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: توفیقی بزرگی برای من است که برای شرکت در مسابقات قران جمهوری اسلامی ایران دعوت شده ام.

 

وی  که برای اولین بار در رشته حفظ مسابقات جمهوری اسلامی شرکت می کند، بیان کرد: مسابقات قرآن از نظم برخوردار است و در حالی که دیگرکشورها مسابقات بین المللی دارند ولی نظمی که در مسابقات بین المللی قرآن ایران حاکم است، درآن کشورها نیست.

 

ابراهیم باه خاطر نشان کرد: من ازطریق یکی از دوستانم تشویق شدم که در مسابقات بین المللی قران ایران شرکت کنم و پدر من بسیار علاقه مند بود که من به حفظ قرآن روی آورم به همین دلیل برای حفظ قران نزد استاد عثمان یکی از اساتید قرآن کشور گینه رفتم و با توکل به خدا توانستم حافظ کل قرآن شوم.

 

شایان ذکر است، سی و پنچمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از ۳۱ فروردین تاششم اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره) برپا است.

 

چاپ خبر