امام جمعه قزوین:
پاسداران حراست کنندگان مکتب حسینی هستند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه قزوین گفت: پاسداران، حراست کنندگان مکتب حسینی و بازوان توانمند اسلام هستند و سربازان و نیروهای نظامی ما روح آزادگی را از سیدالشهدا آموخته اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز (31  فروردین) در خطبه های نماز جمعه که در مسجدالنبی قزوین برگزار شد، بیان کرد: از خداوند متعال می خواهیم همه ما تحت تأثیر آیات قرآن قرار گیریم و این توفیق را داشته باشیم که در امر تقوا، یاری گر جامعه و مردم باشیم و پرچم تقوا را برفرارشته نگاه داریم و مروج ارزش های دینی باشیم.

 

وی با تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (ع) افزود: باید فرهنگ حسینی و سیدالشهدا در جامعه دینی و ایمانی ما رواج یابد و اگر ما ادعای محبت امام حسین (ع) را داریم، باید اقامه کننده دین، عدالت، نماز بوده  و اقامه کننده رافت و عطوفت در ادارات و اقامه کننده بازار و تجارت حلال باشیم.

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: سالروز ولادت امام حسین (ع) با عنوان روز پاسدار نامگذاری شده است و پاسداران، حراست کنندگان مکتب حسینی و بازوان توانمند اسلام هستند و این روز بزرگ در سال جاری با روز ارتش تقارن یافته است و سربازان و نیروهای نظامی ما روح آزادگی را از سیدالشهدا آموخته اند.

 

وی عنوان کرد: امام حسین (ع) به همراه 72 تن از یارانش به دنیا ثابت کرد با نیروی ایمان و تقوا می توان در تاریخ ماندگار شد و نام کفار را برای همیشه در تاریخ شکسته خورده ثبت کرد و پاسداران ما روح آزادگی، اعتماد به وعده های الهی، حماسه آفرینی و تبدیل کردن تهدیدهای دشمن به فرصت را از امام حسین (ع) فرا گرفتند.

 

آیت الله عابدینی اعلام کرد: با توجه به وعده الهی گروه اندکی بر گروه بسیاری فائق می آیند و گروه کثیر شیطانی شکست می خورند و در واقعه عاشورا هم با مدیریت حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) تهدیدها تبدیل به فرصت شد و مجلس جشن یزید تبدیل به عزا شد.

 

وی توضیح داد: مناسبت دیگر در ماه شعبان میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز است و جانبازی رزمندگان عزت و افتخاری است که به جانبازی حضرت ابوالفضل (ع) متصل می شود و جوانمردی حضرت عباس (ع) تا قیامت روی انسان های لایق اثر خواهد گذاشت و آنها را به استمرار این راه ترغیب می کند.

 

امام جمعه قزوین در ادامه به سالروز شکست آمریکا در طبس اشاره و اظهار کرد: این حادثه تاریخی به ما نشان داد اگر مومن و ولایت مدار باشیم خداوند متعال ما را با امدادهای الهی نجات می دهد به طوری که در واقعه طبس، با امدادهای غیبی تجهیزات دشمن در نیمه های شب زمین گیر شدند و آمریکایی ها به خاک مذلت کشیده شدند و در این اتفاق برگ زرینی برای مومنان رقم زده شد.

 

وی در پایان با تسلیت درگذشت حجت الاسلام موسوی امام جمعه شهر آبیک یادآور شد: حجت الاسلام موسوی 18 سال امام جمعه شهر آبیک بود، ایشان همیشه در سنگر، مسجد و محراب حضور داشت و عالمی شجاع، فرهیخته و مبارز بود.

 

چاپ خبر