حب و بغض ها باید برای خدا باشد/موشک باران سوریه، همچون واقعه طبس، محکوم به شکست است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تبیین قساوت قلب از منظر آیات و روایات، به مناسبت های روز هم اشاره کرد و موشک باران سوریه را چون واقعه طبس، محکوم به شکست دانست.

به گزارش خرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی،  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، امروز(۳۱ فروردین)در خطبه اول نماز جمعه کرمان، قساوت قلب را داشتن روح ناپاک و دل مریض دانست که در مقابل گناه، حساسیت نشان نمی دهند و گناه برایشان مهم نیست.

 

 

وی با استناد به قرآن کریم تنگی روح، تنگ نظری و عدم انعطاف را از نشانه های قساوت برشمرد و گفت: گاهی نمی دانند اشتباه رفتند اما گاهی از اوقات می دانند اشتباه رفتند ولی باز هم گناه می کنند لذا حضرت علی علیه السلام می فرماید: افرادی که قساوت قلب دارند ریشه آن از گناهان زیاد است؛ آن حضرت یکی از  تنگ دستی ها را فقر می دانند و سخت تر از آن،  داشتن بیماری سخت و بد، سخت تر از مرض بدن، مریضی روح و دل مردگی می دانند

 

امام جمعه کرمان با اشاره به حدیثی از رسول اکرم صلی الله علیه وآله، ریشه های قساوت را گناه روی گناه و نیز نشست و برخاست با مردگان که همان انسان های پول دارِ پول پرست که پول مست شان کرده او از خدا غافل شده اند، دانست و اظهار داشت: اصل ثروت بد نیست اما اگر موجب غفلت و قساوت قلب شود، بد است.

 

وی ادامه داد: مقابل قساوت قلب، شرح صدر است؛ قلب سلیم آنقدر مهم است که موجب نجات در قیامت است؛ اینکه قلب سلیم چیست؟ امام صادق علیه السلام فرمودند: آدمی خود را همیشه در نزد خدا می بیند و همه چیز را بر مبنای رضایت خدا تنظیم می کند؛ دوستی، حب، بغض و... و غیر خدا را نمی بینند، آیا همه ما در کارهای خود رضایت خدا را در نظر می گیریم ؟

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: مفسران گفتند قلب سلیم پاک از شرک است؛ برخی گفتند قلب سلیم عشق دنیا در آن نیست و بعضی هم قلب سلیم را مبنای آن بر رضایت خدا دانستند؛ قساوت در قرآن با تعبیرات مختلفی آمده است که بر اثر بدعهدی با خدا بوجود می آید.

 


وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به سوم اردیبهشت، روز بزرگداشت شیخ بهایی که خدمات زیادی به ایران و اسلام کرده است؛ ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نیز روز پاسدار و جانباز، خاطرنشان کرد: جانباز، آن شهدای زنده هستند و برخی جانبازان سختی ها و دردهای زیادی تحمل می کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با بیان اینکه سپاه رشید فرزند انقلاب است و نیروهای مسلح همه دارند وظایف خود را انجام می دهند و قابل تقدیر است؛ بیان داشت: سپاه یک مأموریت خاص دارد و علاوه بر تأمین امنیت در کشور، مسئولیت دفاع از دستاوردهای انقلاب را دارد، لذا سپاه دارای کارنامه درخشانی است.

 

وی مأموریت سپاه را در مبارزه با شرارت های داخلی، تکفیری ها، جنگ تحمیلی و... مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: تکفیری ها در حال کشورگشایی بودند که سپاه مقابله کرد و اگر مبارزه و مشاوره سپاه نبود داعش از بین نمی رفت؛ در جریان فتنه ها، جنگ نرم و... سپاه در خط مقدم بود و مقابله کرد اما بعضی ها بی مهری نسبت به سپاه می کنند و با وجود اینکه می دانند سپاه چقدر فعالیت درخشان دارد.

 

امام جمعه کرمان به حمله هوایی اثلث شرارت به سوریه هم اشاره و خاطرنشان کرد: همانگونه که شکست آمریکا در طبس در حالیکه همه در خواب بودند{اتفاق افتاد} و شن های روان، فتنه را خاموش کرد لذا همانند شکست آمریکا در طبس، این موشک باران در سوریه نیز شکست می خورد.

چاپ خبر