حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد:
همه اهل بهشت تا ابد مهمان حضرت سیدالشهدا هستند
خبرگزاری شبستان:حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد گفت: همه اهل بهشت تا ابد مهمان حضرت سیدالشهدا(ع) هستند، هنگام ولادت ایشان ملائک بهشت را زینت بستند و قدوم ایشان را به پیامبر اکرم(ص) تبریک گفتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد استاد حوزه علمیه در جشن میلاد حضرت سیدالشهداء(ع) که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: برای فضیلت ماه شعبان روایات و احادیث زیادی وارد شده است که باید به آنها توجه کرد.

وی افزود: در همه زمان‌ها و مکان‌ها صلوات از افضل اعمال است اما در شب و روز جمعه و ماه شعبان میزان حسنات انسان‌ها را سنگین می‌کند.

این استاد حوزه علمیه با استناد به دعایی از امام سجاد(ع) مبنی بر اینکه خدایا ماه شعبان را از رحمت و خوشنودی خود پوشش دادی؛ عنوان کرد: مقام رضوان مقامی است که انسان از خدا و خداوند از او راضی می‌شود، در این ماه بستر فراهم است که انسان مورد رضوان خوشنودی خداوند قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد افزود: افضل اعمال ماه شعبان استغفار و صدقه دادن است، در استغفار هم شخص باید توبه واقعی یعنی پشیمانی و جبران را داشته باشد که کارساز شود چنین استغفاری اگر 70 بار باشد 70 هزار برابر محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در روایت آمده که برای گناهان خود و دیگران استغفار کنید اینکه شیعه آلوده به گناه باشد بسیار زشت است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه یکی دیگر از اعمال ماه شعبان رد صدقه است، عنوان کرد: صدقه صرفا شامل اموال انسان نمی‌شود بلکه هر عمل خیری صدقه است، استقامت در امر خیر برای جذب مردم به سوی نماز، مسجد، حجاب و حیا و سایر امورات خیر خود یک صدقه است.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در بخش دوم سخنرانی خود درباره ولادت امام حسین(ع)، ابراز کرد: بر اساس روایات وارده از هزار صف تشکیل شده در قیامت 999 عدد آن را امام حسین(ع) شفاعت خواهند کرد، در دنیا مجالس و جذبه امام حسین(ع) حرف اول را می‌زند، در کشورهای دیگر حتی اروپا و آمریکا دسته‌ و اطعام‌های هزار نفری برای سوگواری امام حسین(ع) راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: بدون اغراق بزرگترین راهپیمایی در ایام اربعین است از تمام کشورها می‌آیند، حضور میلیون‌ها زائر عاشق امام حسین(ع) با ملیت‌ و مذاهب مختلف در اربعین و در مقابل خدمت میلیون‌ها انسان به این زائران خود نشان از عظمت و جذبه امام حسین(ع) دارد طوری که حتی در افرادی بی‌دین انقلاب ایجاد کرده و آنها را متحول ساخته است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه جذبه دستگاه امام حسین(ع) فوق‌العاده زیاد است، گفت: همه اهل بهشت، ائمه معصومین(ع)، پیامبران، شهدا، علما و مومنان تا ابد مهمان حضرت سیدالشهدا(ع) هستند، هنگام تولد امام حسین(ع) خداوند به ملائک امر فرمود که بهشت را زینت بزنند و قدوم ایشان را به پیامبر اکرم(ص) تبریک بگویند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد با بیان اینکه به امام حسین(ع) پناه ببرید، اظهار داشت: از خداوند بخواهید عاقبت همه ما را ختم به خیر کند، ابلیس 6 هزار سال عبادت کرد تا جایی که به عنوان عالم معلم فرشتگان شده بود اما چون در مقابل خلیفه خدا یعنی امام ادب و تواضع نکرد عاقبت جهنمی و رجیم شد، همه علما و بزرگان همواره توصیه دارند که از خداوند عاقبت به خیری را بخواهید.

وی افزود: برخی مکان‌ها به خصوص قبه امام حسین(ع) دعا بسیار اثر دارد چراکه شهادت بزرگ نصیب امام حسین(ع) شد و به همین دلیل خداوند همه چیز را به او داده است طوری که حتی در خاک ایشان هم شفا هم قرار داده است.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: هر کس با دستگاه امام حسین(ع) ارتباط قوی داشته باشد در آخرت شفاعت ایشان را نصیب خود می‌کند.

 

چاپ خبر