نماینده مردم بندر آستارا در مجلس؛
وزارت امور خارجه در یکطرفه بودن مرز آستارا منفعلانه عمل کرده است
خبرگزاری شبستان: نماینده مردم بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات بازار این شهرستان ریشه در یکطرفه بودن مرز دارد، گفت: وزارت امور خارجه در یکطرفه بودن مرز آستارا منفعلانه عمل کرده است.

ولی داداشی، نماینده مردم بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری شبستان از آستارا به مشکل بازار و مالیات در این شهرستان اشاره کرد و افزود: این مشکل ریشه در بحث رفت و آمدهای مرزی بین آستارای ایران و جمهوری آذربایجان دارد.

 

وی به یکطرفه بودن مرز بندر آستارا اشاره و تصریح کرد: وزارت امور خارجه کشورمان در این خصوص منفعلانه عمل کرده است.

 

نماینده مردم بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حذف تجارت چمدانی یا بار همراه مسافر به صورت یکطرفه از سوی جمهوری آذربایجان به آستارا اعمال شده است، اظهارکرد: در رابطه با یکطرفه شدن مرز جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بیش از ۱۳ بار تذکر کتبی و پنج بار تذکر شفاهی به وزیر امور خارجه داده‌ام.

 

داداشی با خوب برشمردن روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: وزیر امور خارجه که معتقد است برجام را به فرجام رسانده می‌تواند با مذاکره مرز را جهت رفت و آمدهای مرزی فعال کند. 

 

وی با بیان اینکه برای حمایت از بازاریان آستارا معافیت یا تخفیف مالیاتی اعمال می‌شود، افزود: در این خصوص با مسئولان امر مذاکره و تفاهم شده است.

 

نماینده مردم بندر آستارا در خانه ملت در بخش دیگری از سخنان خود به حق مرزی کارمندان در مناطق مرزی کشور اشاره و تصریح کرد: حق مرزنشینی کارمندان مبنای قانونی دارد.

 

وی با بیان اینکه متولی پرداخت حق مرزی کارمندان مناطق مرزی سازمان برنامه‌ و بودجه است، اظهارکرد: پرداخت حق مرزی به کارمندان مناطق مرزنشین در قانون آمده، اما سند مبنی بر پرداخت آن وجود ندارد.

 

داداشی به افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: مجلس به دولت اجازه داده بود از ۱۰ تا ۱۸ درصد به حقوق کارمندان اضافه کند و انتخاب مقدار آن بر عهده و به مصلحت دولت بود.

چاپ خبر