محمد احمدیان خبرداد:
آغاز عملیات اجرایی ۲ واحد نیروگاهی ۱۰۵۷مگاواتی برق هسته ای در بوشهر
خبرگزاری شبستان: معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: عملیات اجرایی ۲ واحد نیروگاهی ۱۰۵۷مگاواتی برق هسته ای در استان بوشهر آغاز شده است.

محمد احمدیان، معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی کشور و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران (22 فروردین) در حاشیه دیدار با مدیر و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بوشهر گفت: عملیات اجرایی 2 واحد نیروگاهی 1057مگاواتی برق هسته ای در استان بوشهر آغاز شده است و با گذشت حدود 15 ماه از قرارداد پیمانکار ساخت این نیروگاه ها گام های خوبی در راستای آماده سازی سایت آنها برداشته شده است.

 

تاسیس مدارس هسته ای و اورژانس هسته ای یکی از مسئولیت های اجتماعی در نیروگاه اتمی محسوب می شوند

معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران در پایان اظهار  داشت: همه صنایع بزرگ در دنیا عهده دار مسئولیت های اجتماعی هستند و این طرح در نیروگاه اتمی بوشهر نیز اجرایی خواهد شد و تاسیس مدارس هسته ای و اورژانس هسته ای یکی از مسئولیت های اجتماعی در نیروگاه اتمی محسوب می شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر 2500 نفر نیروی بومی به طور مستقیم در بخش بهره برداری و نگهداری اشتغال داشته و دارند، افزود: با فعال شدن واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر قریب به 8 الی 10 هزار نفر اشتغال برای  نیروهای بومی ایرانی و متخصص فنی ایجاد می شود و اکنون عمده کارهای تعمیراتی توسط نیروهای ایرانی انجام می شود.

 

خاطرنشان می شود: در خاتمه این مراسم با حضور آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان و امام جمعه بوشهر، محمد احمدیان، معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی کشور و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و محمود جعفری، مجری طرح نیروگاه‌های اتمی بوشهر از یک جانباز هسته ای و 20 خانواده شهید هسته ای این نیروگاه تجلیل شدند.

چاپ خبر