معاون رئیس جمهور:
خوزستان جزء پنج استان اول کشور از لحاظ جذب گردشگر است
خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهار داشت: در روزهای فعالیت ستاد خدمات سفر نوروز ۹۷، خوزستان جزء پنج استان اول کشور از لحاظ گردشگران ورودی بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز و به نقل  از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، دکتر علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در بدو ورود به خوزستان گفت: دیدار با مردم، استاندار و بازدید از مناطق عملیاتی و نقاطی که زائران راهیان نور به آن سفر می کنند و احترام به شهیدان از جمله اهداف از سفرم به خوزستان هستند.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه از 27 اسفند تا 4 فروردین از مرز 22 میلیون نفر عبور کردیم که رشد 11 درصدی داشته و عدد بسیار خوبی است و همچنان سفرها ادامه دارد.

 

مونسان، با بیان اینکه عددهایی که در مناطق تاریخی و آثار باستانی ثبت شده ارقام بالایی است و رکورد محسوب می شود و خوشبختانه نشان دهنده افزایش چشمگیر سفرهاست، افزود: سفر گردشگران خارجی به ایران نسبت به مدت مشابه قبل رشد داشته و امیدواریم این رشد تا نیمه دوم ادامه پیدا کند.

 

وی اضافه کرد: با استاندار خوزستان در حال رایزنی هستیم تا طرح تعطیلات زمستانه را اجرا کنیم چون به رونق گردشگری در مناطق جنوبی کشور کمک می کنند چراکه  نیمه دوم سال برای استان های جنوبی زمان بسیار مناسبی برای سفر است.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با اشاره به اینکه اجرای این طرح رونق خوبی برای استان های جنوبی به همراه خواهد داشت، خاطر نشان کرد: خوزستان جزو پنج استان برتر کشور از لحاظ جذب گردشگر است.

 

چاپ خبر