امام جمعه گرگان:
خدمت به مردم انفاق است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه گرگان گفت: خدمت به مردم به هر شکلی که باشد انفاق است و اگر انسانی بتواند مانع ازهم‌ پاشیدگی یک زندگی شود این خود بزرگترین انفاق محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، آیت الله سید کاظم نور مفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، امروز (25 اسفند) در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان گرگان گفت: با نزدیک شدن روزهای پایانی سال باید به جنبه وجودی خود حسابرسی داشته باشیم.

 

وی انفاق و نماز شب را از بهترین نعمت‌ها یاد کرد و افزود: کسانی که شب از بستر جدا می‌شوند به در خانه خداوند روی می‌آورند و کسانی که در راه خدا انفاق می‌کنند خداوند پاداش بسیار مهمی برای آنان در نظر می ‌گیرد.

 

آیت الله نورمفیدی اظهار داشت: خدمت به مردم به هر شکلی که باشد انفاق است و اگر انسانی بتواند مانع ازهم‌ پاشیدگی یک زندگی شود این خود بزرگترین انفاق محسوب می‌شود چرا که با جلوگیری از این کار می توان از به وجود آمدن فرزندان طلاق در جامعه جلوگیری کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه نظام خلقت همه بر اساس تدبیر الهی مدیرت می‌شود، تصریح کرد:همه موجودات عالم از یک رابطه با خداوند متعال برخوردار هستند که همه آن‌ها مطیع فرمان ذات اقدس الهی هستند.

 

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه گردش ایام از رابطه با اطاعت خداوند برخوردار هستند، گفت: موجودات خداوند هیچ ‌گاه در ارتباط با خداوند تخلف نمی‌کنند.

 

وی با بیان اینکه رابطه انسان باخدا بر اساس آزادی انجام می‌شود، افزود: این رابطه حتی برای ملائکه هم وجود نخواهد داشت.

 

آیت الله نورمفیدی تقوا را مهمترین رابطه بین انسان و خداوند دانست و اظهارداشت: امیرالمومنین(علیه السلام) می فرمایند به همه شما توصیه می‌کنم تقواپیشه کنید که این بهترین ذات و توشه برای آخرت محسوب می شود.

 

وی تصریح کرد: باید گوش‌به ‌زنگ دستورات خدا باشیم، و به خود اجازه ندهیم از مرزها عبور کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه زندگی انسان‌ها فقط در این دنیا نیست و این جریان ادامه دارد، گفت: به تعبیر قرآن این دنیا سرگرمی و بازیچه است و باید رابطه خود را باخدا درست تنظیم کنیم چرا که زندگی ما در این دنیا تمام نمی‌شود.

 

چاپ خبر