حجت الاسلام بهرامی خوشکار:
کمرنگ شدن ارزشهای خانواده به انقلاب و ارزشهای انقلاب ضربه می زند
خبرگزاری شبستان: نماینده کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رعایت اصول خانواده از سفارشات مهم قرآن کریم و پیامبر (ص)و ائمه اطهار (ع) است، گفت: یکی از مسائلی که به انقلاب و ارزشهای انقلاب ضربه می زند، این است که ارزشهای خانواده کم رنگ شود.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام بهرامی خوشکار، نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان در چهارمین اجلاسیه خبرگان رهبری در سخنانی با اشاره به اصول تحکیم خانواده بیان داشت: رعایت اصول خانواده از سفارشات مهم قرآن کریم و پیامبر (ص)و ائمه اطهار (ع) می باشد. از طرفی یکی از مسائلی که به انقلاب و ارزشهای انقلاب ضربه می زند، این است که ارزشهای خانواده کم رنگ گردد و اگر مردم نسبت به پایه های بنیادین خانواده و استحکام آن ، بی ایمان گردند و به نوامیس خود اهمیت ندهند و طریق اولی به ارزشهای انقلاب و دستاوردهای آن ، بی ایمان می گردند.

 

وی افزود: یکی از مراکز که در تقویت و بالندگی خانواده و همین طور در نقصان و تضعیف خانواده می تواند تاثیر عمیقی داشته باشد، رسانه ها می باشند که در این میان نقش تلویزیون و صدا وسیما ، از همه بیشتر می باشد، جا داردکه برنامه سازان تلویزیون در تدوین برنامه های خود دقت بیشتری مبذول دارند و ما اذعان داریم که برنامه های شاد و تفریحی لازم است و در تقویت آنها هم باید کوشید ولی این برنامه ها نباید حاوی مسائلی باشند که به استحکام خانواده ضربه بزند در این برنامه ها لازم است که از اختلاط بی رویه نام محرمان با یکدیگر پرهیز شود و گفتگو های بین طرفین آنچنان نباشد که شائبه سستی خانواده را به دنبال داشته باشد. نباید در این برنامه ها الگوی جوانان دختر و پسر اشخاصی معرفی شوند که خود دچار مشکلات خانوادگی عدیده هستند و بطور صریح بیان می دارند که به امور خانواده علاقه ندارند.

چاپ خبر