تخصیص ۱۹۰ هزار دلار برای ساخت نمازخانه در سئول
خبرگزاری شبستان:دولت کره جنوبی از تخصیص ۱۹۰ هزار دلار برای ساخت چند نمازخانه در سئول خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « aboutislam»،دولت سئول از طرح ساخت نمازخانه های بیشتر در سال 2018 میلادی برای برآورده کردن نیاز گردشگرانی که از کشورهای مسلمان می آیند،خبر داد.

یکی از مقامات سئول به «کره تایمز» گفت:تعداد نمازخانه هایی که مسلمانان بتوانند برای نماز و عبادت از آنها استفاده کنند بسیار کم است و بسیاری از گردشگران رضایت کمی از تسهیلات مذهبی در کره دارند.

دولت کره جنوبی قصد دارد 190 هزار دلار برای ساخت سه نمازخانه در مکان های پر بازدید گردشگری هزینه کند تا نیاز گردشگران مسلمانی که از آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه می آیند،برآورده شود.

علاوه بر این ،نمازخانه هایی هم در مراکز اطلاع رسانی گردشگری در سئول ساخته می شود.

این تصمیم با مشارکت کارشناسان مذهبی و مسلمانانی که در کره زندگی می کنند،اتخاذ شد.

بر اساس گزارش های دریافت شده،نمازخانه های زنان و مردان از هم جدا خواهد بود و قرآن در همه این نمازخانه ها گذاشته خواهد شد.

به گفته سازمان گردشگری کره،تعداد گردشگرانی که از آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه به کرده می آیند در سال 2016 میلادی به 958 هزار و 858 نفر رسیده بود که نسبت به سال 2015 میلادی 33 درصد افزایش داشت.

نسبت تعداد گردشگران مسلمان در کره جنوبی از سال 2014 میلادی در حال گسترش روز افزون است به طوری که از 5.3 درصد در سال 2014 میلادی به 5.6 در سال 2015 و سپس به 5.7 در سال 2016 رسید.

محمد حسنلو 

چاپ خبر