ابراهیمی در گفت و گو با شبستان:
شیعه انگلیسی عامل حمله به سفارت ایران در لندن بود
خبرگزاری شبستان: کارشناس سیاست خارجی عامل اصلی حمله به سفارت ایران در لندن را شیعه انگلیسی به منظور ایجاد تفرقه بین مسلمانان دانست.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان راجع به حمله شب گذشته طرفداران شیرازی به سفارت کشورمان در لندن گفت: ما منتظر باشیم که فتنه های زیادی علیه انقلاب اسلامی مان صورت بگیرد و طبیعی است که افراد منحرف و کسانی که جیره خور دیگران هستند بر علیه ما توطئه کنند.

 

وی با اشاره به این نکته که حمله کنندگان به سفارت ایران در لندن در شب گذشته افرادی هستند که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن ها را شیعه انگلیسی نامیده اند، افزود: این افراد از سوی انگلیس تغذیه می شوند و همواره برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان تلاش می کنند.

 

ابراهیمی با اظهار این که که این افراد یک جریان شیعه انگلیسی هستند که برعلیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت کرده و دائما علیه نظام تغذیه می شوند و دست پرورده انگلیس ها هستند، خاطرنشان کرد: این فتنه گران برای ایجاد فتنه آماده هستند و برعلیه اهل سنت نیز همیشه تبلیغات می کنند و از کسانی هستند که در ایام عاشورا قمه می زنند و این ها نشانه های تلاششان برای ایجاد شبهه و تفرقه در دین اسلام است.

 

این کارشناس سیاست خارجی معتقد بود که این افراد که برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان تلاش می کنند طبیعی است برای دشمنی با نظامی که همواره برای ایجاد وحدت بین مسلمانان اقدام کرده، هر کاری از دستشان بیاید انجام می دهند و موجب تفرقه بین مسلمانان می شوند و این هم یک توطئه انگلیسی است.

 

ابراهیمی در پایان اظهارداشت: نظام اسلامی بایستی با قدرت و قوت با این افراد مقابله کند.

 

 

چاپ خبر