سردار تنگسیری؛
جمهوری اسلامی ایران قصد شرکت در جنگ و حمله به هیچ کشور‌ی را ندارد
خبرگزاری شبستان: جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه به قدرت بازدارندگی دفاعی نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران قصد شرکت در جنگ و حمله به هیچ کشور‌ی را نداشته و ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، سردار علیرضا تنگسیری در آیین تودیع و معارفه مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان، جمع آوری و حفظ آثار مادی و معنوی دفاع مقدس و انتقال آن به نسل های بعدی را از رسالت های مهم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برشمرد.

 

وی روایتگری دلاورمردی های رزمندگان در دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب و دفاع مقدس را کاری حساس و مهم دانست و تاکید کرد: روایت‌گری های خاطرات دفاع مقدس و رزمندگان باید بدون اغراق و واقعی باشد.

 

سردار تنگسیری با اشاره به نقش آفرینی استان هرمزگان در 2جبهه دفاع مقدس و مبارزه با استکبار جهانی در خلیج فارس، خاطرنشان کرد: امروز هرمزگان با توجه به ظرفیت‌های موجود، یکی از میزبانان سفر‌های زیارتی راهیان نور(دریایی) در کشور است.
 

وی در ادامه به تشریح قدرت بازدارندگی دفاعی کشورمان پرداخت و تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه‌های اسلامی، قصد شرکت در جنگ و حمله به هیچ کشور‌ی ندارد.

 

سردار سرتیپ بسیجی محمد فهمیده، جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور  نیز تغییر نام وزارت جنگ به وزارت دفاع در روزهای نخست پیروزی انقلاب را گواه بر این مدعا دانست.

 

وی با ذکر این مطلب که تا پنج سال آینده همه استان های کشور دارای موزه دفاع مقدس خواهند شد، ابراز امیدواری کرد که موزه دفاع مقدس استان هرمزگان نیز با همکاری مسولان تا دهه فجر سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
 

سردار فهمیده در ادامه به جایگاه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس برگرفته از هشت ساعت حماسه بزرگ حسینی در کربلا است و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز همان نشر ارزش‌های حسینی است.


گفتنی است؛ در این آیین از زحمات سردار سرخیلی مدیرکل اسبق بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس هرمزگان قدردانی و سردار حبیب الله میرزایی به عنوان مدیر کل جدید معرفی شد.

 

یادآور می شود: سردار سرتیپ حبیب الله میرزایی، جانشینی منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه و ۴۵ حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در کارنامه دارد.

 

 

چاپ خبر