توسط وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر، ارائه شد؛
پیشنهاد راه‌اندازی «مساجد الکترونیک»
خبرگزاری شبستان: وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر برای مقابله با افراط‌گرایی، راه‌اندازی مساجد الکترونیکی را پیشنهاد داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از شبکه خبری «العربی الجدید» محمد عیسی؛ وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر برای مقابله با افراط‌گرایی، خواستار راه‌اندازی مساجد الکترونیکی شد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه میلیون‌ها الجزایری روزانه از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، با راه‌اندازی و اختصاص صفحاتی در فضای مجازی به نام «مسجد» می‌توانیم با افراطگرایی در این کشور مقابله کنیم.

 

وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر از امامان جماعات مساجد خواست تا با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و شبکه‌های اجتماعی برای انتشار مبادی اسلامی و مقابله با افراط‌گرایی قدم بردارند.

 

محمد عیسی در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه 33 درصد از الجزایری‌ها از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و این درصد بر اساس آخرین سرشماری‌های انجام گرفته معادل ۱۴ میلیون نفر است، باید گفتمان دینی را با عصر تکنولوژی همراه کرد و این اقدامی ضروری محسوب می‌شود.

 

وی همچنین خواستار سازماندهی امور کمیته رسمی سازماندهی فتوا در این کشور شد و گفت: این موضوع باید در مجمع فقهی فتاوی که فصل‌الخطاب است، مورد بررسی قرار گیرد تا از تشتت فتواها در فضای عادی، رسانه‌های دیداری و شنیداری و یا در ذهن الجزایری‌ها جلوگیری شود.  

 

 

 

چاپ خبر