امام جمعه فردوس:
کانون های فرهنگی هنری در جذب جوانان به مساجد موفق عمل کرده اند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه فردوس گفت: برای جذب جوانان باید از هنر استفاده کرد و کانون های فرهنگی هنری با استفاده از هنر توانسته اند جوانان بسیاری را به مساجد جذب کنند.

حجت الاسلام محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار داشت: مساجد مهم ترین مکان برای ارائه مسائل اسلامی و اجرای منویات مقام معظم رهبری هستند.

 

 

وی با بیان اینکه مساجد قبل از انقلاب اسلامی مرکز تبلیغ و نشر فرمایشات امام راحل بودند، افزود: بعد از انقلاب اسلامی نیز مساجد محل جذب نیروهای اعزامی به جبهه، جمع آوری کمک های مردمی و پشتیبانی از دفاع مقدس بود.

 

 

امام جمعه فردوس با اشاره به اینکه ماموریت اصلی مساجد در حال حاضر تبلیغ احکام دینی و مسائل شرعی است، ادامه داد: مساجد در کنار این ماموریت باید به مسائل اجتماعی و گفتمان سازی مدنظر مقام معظم رهبری نیز بپردازند.

 

 

حجت الاسلام بابایی بیان داشت: اعتقاد و ارتباطی که میان مردم، مساجد و روحانیت وجود دارد سبب می شود خطراتی که متوجه انقلاب و جوانان است با هدایت های روحانیون در مساجد برطرف شود.

 

 

وی با توجه به اینکه امروزه اقبال مردم به خصوص جوانان به مساجد زیاد شده است، گفت: مساجد بهترین مکان برای ارتباط با جوانان و اقشار مختلف است و امیدواریم ائمه جماعات مساجد رسالت انقلابی خود را برای حفظ آرمان های امام راخل و مقام معظم رهبری به خوبی اجرا کنند.

 

 

امام جمعه فردوس با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد مورد علاقه جوانان هستند، افزود: برای جذب جوانان باید از هنر استفاده کرد و کانون های فرهنگی هنری مساجد با پخش کلیپ ها و اسلایدهای جذاب و انقلابی توانسته اند جوانان بسیاری را به مساجد جذب کنند.

 

 

حجت الاسلام بابایی با توجه به اینکه نقش مهم در مساجد را روحانیون و ائمه جماعات بر عهده دارند، ادامه داد: روحانیون باید در مساجد برای جذب جوانان به مسائل روز اشاره داشته باشند و شبهات جوانان را برطرف کنند و ارتباط خوبی با جوانان داشته باشند.

 

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالان مساجد از جمله پایگاه های بسیج، کانون های فرهنگی هنری و غیره نباید موازی کاری داشته باشند بلکه باید با برگزاری جلسات مشترک یک برنامه دقیق و هماهنگ برای پیشرفت فرهنگی و دینی در مساجد تهیه کنند.

 

 

 

چاپ خبر