ارتقاء جایگاه مسابقات بین‌المللی قرآن با گفتمان و دیپلماسی قرآنی
خبرگزاری شبستان: دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای تبدیل شدن به یک نهاد تاثیرگذار بایستی به سه محور رسانه قرآنی، گفتمان قرآنی و دیپلماسی قرآنی توجه کند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام حمید محمدی، قائم‌مقام رییس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست هم‌اندیشی جامعه قرآنی با موضوع مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با تاکید بر اینکه این مسابقات بایستی به یک نهاد بین المللی تبدیل شود، گفت:‌ راهپیمایی 22 بهمن از ابتدا یک راهپیمایی بوده و اکنون تبدیل به یک نهاد تاثیرگذار شده است. مسابقات بین المللی قرآن کریم برای رسیدن به این جایگاه به سه محور رسانه قرآنی، گفتمان قرآنی، دیپلماسی قرآنی توجه کند.

 

حجت الاسلام محمدی بر لزوم ایجاد دبیرخانه ای ثابت برای برنامه‌ریزی دوره های آینده مسابقات بین المللی قرآن کریم تاکید کرد و گفت: برای رفع اتهام دیگر کشورها در خصوص اختصاص جایگاه نفرات اول مسابقات بین المللی قرآن کریم به نمایندگان کشورشان بایستی نماینده ایرانی اول نشود.

 

وی بر لزوم انعکاس برخط و آنلاین مسابقات تصریح کرد و گفت: مسابقات بین المللی قرآن حدود قرائت و حفظ و بحث محتوایی را می تواند داشته باشد که در بحث محتوایی مسابقات بایستی جریان سازی قرآنی هدف گذاری شود و من به هیچ وجه با سیاسی کردن مسابقات بین المللی قرآن موافق نیستم که با این تعریف به حول و قوه الهی طی 10 سال جریان سازی ویژه قرآنی در لایه های نخبه قرآنی اتفاق می افتد.

 

بنا بر این گزارش، در ادامه این نشست دیگر اعضای جامعه قرآنی به ارایه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

شایان ذکر است؛ سی‌و‌پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران  ۳۰ فروردین تا ۶ اردیبهشت‌ماه ۹۷ در مصلی امام خمینی برگزار می شود و همزمان با این دوره،‌ مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان، طلاب علوم دینی، روشندلان جهان اسلام و دانشجویان مسلمان برگزار می‌شود.

چاپ خبر