امام در همه حال به یاد فقرا و نیازمندان بود/تکریم مادران شهدا را وظیفه بدانیم
خبرگزاری شبستان: امام جمعه یاسوج ضمن تاکید بر اینکه امام راحل در همه حال به یاد فقرا و نیازمندان بود، گفت: باید تکریم مادران شهدا را وظیفه خود بدانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج امروز ( 11 اسفند) در خطبه های نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، به سخنی از امام علی (علیه السلام) مبنی بر اینکه « خود را در پناه تقوا قرار دهید» اشاره کرد و گفت: تقوای عام انجام واجبات و ترک محرمات است، زیرا پرهیزگاری سپری است محکم و منع کننده که هر کس آن را داشته باشد، از خطرات حفظ می شود.

 

وی با بیان اینکه خدا ترس ندارد بلکه عدالت دارد، اظهار داشت: اگر کار گناهی انجام دهیم باید از خدا بترسیم و ترک گناه و معصیت داشته باشیم.

 

آیت الله حسینی ضمن تاکید بر اینکه اعمال ناشایست ما مانع از عبادت خداوند می شود، ادامه داد: در آخرت از جان، مال، رفتار و گفتار ما باز خواست خواهد شد.

 

امام جمعه یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه این شهر به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری مسیر تهران-یاسوج اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این سانحه تعدادی از مردم این استان و دیگر استان های کشور جان خود را از دست دادند.

 

وی ضمن تسلیت به همه بازماندگان این سانحه، یادآور شد: مسئولان و گروه های امدادی استان های اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، لرستان، بوشهر، تهران و دیگر استان ها در این سانحه همکاری خوبی داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

آیت الله حسینی از پرسنل نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، هلال احمر و نیروهای مردمی که سنگ تمام گذاشتند، تشکر کرد و ابراز داشت: مردم خوب پادنا و شهر سی سخت نیز در جریان این حادثه، میهمان نوازی و نوع دوستی را به منصه ظهور رساندند.

 

خطیب جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: از طرف مسئولان اطمینان می دهم که جان باختگان این سانحه فراموش نشده اند و خانواده های داغدار نیز مطمئن باشند که مسئولان تفحص و تجسس تا پیدا شدن اجساد را ادامه می دهند .

 

وی 11 اسفند، سالروز وفات حضرت ام البنین (سلام الله علیها) را یادآور شد و اضافه کرد: این بانوی بزرگوار چهار فرزند رشید خود را در روز عاشورا فدای امام و مقتدای خود امام حسین(علیه السلام) کرد.

 

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه این روز به نام روز تکریم مادران و فرزندان شهدا نام گذاری شده، اظهار داشت: باید تکریم مادران شهدا را وظیفه خود بدانیم.

 

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه 14 اسفند، سالروز تشکیل کمیته امداد به فرمان امام خمینی(رحمه الله تعالی علیه) است، بیان داشت: این نهاد برای محرومین و نیازمندان فعالیت های خوبی انجام داده است.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه امام راحل در همه حال به یاد فقرا و نیازمندان بود، خاطرنشان کرد: ما نیز باید در هفته احسان و نیکوکاری نیازمندان را فراموش نکنیم.

 

آیت الله حسینی به 15 اسفند، روز درختکاری اشاره کرد و گفت: وجود درخت مظهر حیات بوده و خداوند درخت را آفرید تا برای انسان ها استفاده داشته باشد.

چاپ خبر