ثبت ۳۰۵ طرح در سامانه تسهیلات اشتغال «کارا»
خبرگزاری شبستان: رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت با بیان اینکه ۳۰۵ طرح در سامانه تسهیلات اشتغال "کارا" ثبت شده است گفت: در مجموع ۱۰ طرح به دستگاه های ذی ربط ارجاع شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، علی لقمانی، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت ، امروز(24 بهمن) در نشست کارگروه اشتغال با مدیران کل دستگاه های اجرایی شهرستان رشت که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: توجه به اشتغال مهمترین مقوله حیاتی جامعه شمرده می شود.

 

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برنامه های متنوعی جهت کاهش بیکاری اجرایی شده است گفت: اعطاء تسهیلات کار آفرینی یکی از مهمترین برنامه هایی است که مورد توجه قرار گرفته است.

 

لقمانی اذعان کرد: سامانه کارا، یکی از سامانه های است که جهت دریافت تسهیلات، کار آفرینان بدان رجوع می کنند و این طرح در استان اجرایی شده است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت افزود: در سامانه کارا تا کنون 305 طرح ثبت نام  شده است، تا از طرق مختلف تسهیلات اشتغال را دریافت کنند.

 

وی ادامه داد: در این سامانه طرح های مورد تایید به دستگاه های اجرایی جهت دریافت تسهیلات مربوطه و معرفی به بانک ارجاع داده خواهند شد.

 

لقمانی اظهار کرد: از مجموع طرح ثبت نامی، تا کنون 10 طرح به دستگاه های مربوطه معرفی شده اند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشت تصریح کرد: 5 طرح جهاد کشاورزی، یک طرح میراث فرهنگی، 2 طرح ورزش و جوانان و 2 طرح شیلات به دستگاه های مربوطه ارجاع شدند.

چاپ خبر