وظیفه اصلی شرکت های دانش بنیان ارتقاء فناوری و صنعت در کشور است
خبرگزاری شبستان:سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان رضوی گفت: وظیفه اصلی شرکت های دانش بنیان رفع نیاز های داخلی کشور، جلوگیری ازخروج ارز و ارتقاء فناوری و صنعت در کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، مجتبی تنها رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خراسان رضوی امروز(24بهمن) در افتتاحیه جشنواره استانی جهادگران علم و فناوری گفت: سازمان بسیج علمی کشور در سال ۸۷ با رویکرد بسیج کردن تمامی منابع امکانات داخلی بسیج و دستگاه های دولتی در استان های کل کشور با هدف این که بتواند با یک روحیه ی بسیجی و مخلصانه در راستای اهداف فرماندهی کل معظم قوا حرکت کند راه اندازی شد.

 

وی با اشاره به این که  امروز در نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، اقشار متخصص بسیج، پژوهشگران،مخترعین و محققان حضور دارند، افزود: در این جشنواره 125 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و بعد از برسی و سطح بندی های لازم 67 اثر انتخاب شدند که 11 عدد از آن ها متعلق به خواهران و 56 اثر هم متعلق به برادران است.

 

رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خراسان رضوی گفت: برگزاری ایین افتتاح نمایشگاه توانمندی های بسیجیان خراسان رضوی، برگزاری کارگاه های تخصصی در چهار گروه با موضوعات آشنایی با مبانی اقتصاد دانش بنیان،ضرورت و اهمیت شبکه سازی و کادر سازی در فعالیت های علمی بسیج، آشنایی با قوانین اختراعات ملی و بین المللی و اشنایی با مبانی اخلاق حرفه ای از رویکردهای این جشنواره است.

 

تنها با اشاره به اینکه در حاشیه این جشنواره دو تفاهم نامه امضا خواهد شد، افزود: اولین امضای تفاهم نامه با آستان قدس رضوی به منظور استفاده بسیجیان و مخترعین از ظرفیت های آستان قدس رضوی خواهد بود و دمین تفاهم نامه به منظور ارتقا توانایی بسیجیان در حوزه سلامت،مهندسی پزشکی و تولید داروهای داخلی با مجموعه موسسه درمان بسیجیان کشور خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه در پایان سند چشم انداز باید 80شرکت دانش بنیان در کشور داشته باشیم ادامه داد: وظیفه اصلی این شرکت ها رفع نیاز های داخلی کشور،جلوگیری ازخروج ارز و ارتقا فناوری و صنعت در کشور است و در حال حاضر  10 شرکت دانش بنیان در این جشنواره شرکت کرده اند و برخی از آنان بیش از 12 محصول دانش بنیان دارند که برای اولین بار در دنیا ثبت شده است.

چاپ خبر