نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نیروی انسانی خبره مهمترین سرمایه یک کشور است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه اگر جامعه ای همه چیز داشته باشد، اما نیروی انسانی نخبه نداشته باشد، همه چیز ضایع خواهد شد، گفت: در یک جامعه برای پیشرفت، نیروی انسانی نخبه دارای اهمیت فراوان است و به نوعی حرف اول را می زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی امشب (18 بهمن) در دیدار جمعی از نخبگان استان، ضمن گرامیداشت دهه فجر، گفت: انسانی که در قرآن و کلام وحی معرفی شده است، اشرف مخلوقات، مسجود ملائکه و صاحب بزرگترین امانت هستی و امانت دار خدا است.

 

وی با بیان اینکه مهمترین سرمایه هر جامعه ای نخبگان هستند، اظهارداشت: در هر جامعه ای انسانها و نیروی انسانی حرف اول را می زند.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه اگر جامعه ای همه چیز داشته باشد، اما نیروی انسانی نخبه نداشته باشد، همه چیز ضایع خواهد شد، افزود: در یک جامعه برای پیشرفت، نیروی انسانی نخبه دارای اهمیت فراوان است و به نوعی حرف اول را می زند.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه دشمنان اسلام در کار دنیایی و شیطنت، بسیار زیرکانه عمل می کنند و سنگ تمام می گذارند، گفت: نخبگان در تمام مراحل انقلاب نقش بسیار ارزشمندی داشتند و در همه مراحل انقلاب و بعد از انقلاب اگر کمک نخبگان نبود، در دنیایی که دشمنان برای مسلمانان هیچ جایی نگذاشته اند، فرصت نمی دادند که انقلاب به وجود آید.

 

وی با اشاره به نقش مهم نخبگان در پیروزی انقلاب و ادامه آن، اظهارداشت: ترور 17 هزار نخبه از ابتدای انقلاب تاکنون از جمله اقداماتی بوده که دشمن برای صدمه زدن به کشور انجام داده است.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه راه اندازی جنگ تحمیلی علیه کشور یکی دیگر از اقدامات دشمن برای ضربه زدن به نظان بود، اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس متعهدترین افراد در صف اول جبهه بودند و به شهادت رسیدند و الان هم این ادامه دارد و دشمن نخبه های ما را به روش های مختلف سعی دارد از نظام بگیرد و لذا نخبگان را که بگیرند مدیریت جامعه به دست افراد ضعیف می افتد.

 

آیت الله عبادی گفت: وقتی دشمن در 40 سال بعد از انقلاب کارآمدترین انسانها را تحت هر شرایطی از بین بردند، افرادی که بعدها سرکار آمدند و مسئولیت گرفتند شایستگی کار را نداشتند و در اولویت کارها کم آوردند و یا می آورند.

 

وی با بیان اینکه پیشرفت کشور به همت جامعه نخبگانی متوقف نخواهد شد، گفت: این پرچم باید همچنان با عزت بماند و به سمت نجات نوع بشر از چنگال ظالمان حرکت کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه گاهی برخی از مسئولان، در برخی مسائل جزئی بین مردم نارضایتی ایجاد می کنند، گفت: مسئولان باید به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

 

 

 

چاپ خبر