معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
بهره برداری از پتانسیل ها بستر مقابله با بیکاری است
خبرگزاری شبستان:معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به وجود پتانسیل های گسترده خدادادی در استان لرستان، گفت: بهره برداری صحیح از این پتانسیل ها بستر ایجاد اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، راضیه لک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، امروز(18 بهمن)، در مراسم بهره برداری از کارخانه گچ تابان شهرستان پلدختر، گفت: استان لرستان دارای استعداد های و ظرفیت های کم نظیری چون آب و خاک مساعد و معادن غنی است.

 

وی افزود: بهره  برداری بهینه از ظرفیت های استان بستری برای رشد و توسعه و همچنین ایجاد اشتغال است.

 

لک، با اشاره به اینکه بالا بودن نرخ بیکاری در استان لرستان، اظهار داشت: نرخ بیکاری کشور 11 درصد است در حالی که نرخ بیکاری موجود در استان لرستان 13.3 درصد است.

 

این مقام مسئول، خاطرنشان کرد: بهره برداری از ظرفیت ها و همچنین برنامه ریزی برای  ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری  نیازمند کار و تلاش جد و همت مضاعف از سوی مسئولان است.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، بیان کرد: وجود سنگ های تزیینی، تالک، قیر طبیعی، آهک، معادن سنگ و همچنین آب و خاک مساعد از جمله استعدادهای موجود در استان لرستان است.

 

لک، با اشاره به اینکه استان لرستان رتبه دوم تولید گچ را دارد، ابراز کرد: متاسفانه گچ تولیدی استان لرستان به صورت غیر فراوری تولید می شود.

 

 وی افزود: فراهم شدن بستر فراوری گچ در استان هم می تواند گامی برای ایجاد اشتغال در استان و همچنین تقویت اقتصاد  باشد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: در حال حاضر هر تن گچ 12 هزارم دلار قیمت صادرات دارد در حالی که اگر فرآوری شود تا 6 دلار یعنی 500 برابر ارزش افزوده پیدا می‌کند.

 

در این مراسم فاز نخست کارخانه تابان گچ پلدختر به بهره برداری رسید.

چاپ خبر