سیاست خارجی ایران پس از انقلاب/ ۳:
نعیمی رز: کارشکنی خارجی ها باعث شد به تمام اهداف انقلاب دست نیابیم
خبرگزاری شبستان: کارشناس سیاست خارجی معتقد است در زمینه سیاست خارجی به تمام اهداف انقلاب دست نیافته ایم که علت این امر کارشناسی استکبار جهانی بوده است.

صفر نعیمی رز، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان در پاسخ به این سوال که آیا جمهوری اسلامی ایران توانسته 39 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به اهداف انقلاب در زمینه سیاست خارجی دست یابد، گفت: اگر بگوییم اهداف ما در زمینه سیاست خارجی صورت نپذیرفته این یک بی انصافی است زیرا هر دولتی که سر کار آمده در حد توان خودش در این زمینه تلاش داشته است.

 

وی با بیان اینکه مسئولان نظام همواره به آرمان ها و اهداف امام راحل و بیانات مقام معظم رهبری متعهد بوده اند، افزود: در همین رابطه مسئولان نظام در جهت تحقق و رشد این اهداف تلاش داشته اند اما در گاهی موارد رخنه دشمن و کارشکنی استکبار جهانی باعث شده به آرمان های امام راحل و منویات رهبری به صورت کامل جامه عمل پوشانده نشود.

 

نمتاینده مپیشین مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: علت اینکه برخی کارها عقیم مانده و در حد نصبی انجام نشده است این است کشورهایی مثل آمریکا، رژیم صهیونیستی و امال آن مانند عربستان سعودی برای رسیدن به اهداف کامل سیاست خارجی انقلاب اسلامی در ایران کارشکنی کرده اند.

چاپ خبر