مدیر ستادهای نماز جمعه کشور، تشریح کرد؛
برنامه‌های مسجدی ستادهای نماز جمعه در دهه فجر
خبرگزاری شبستان: مدیر ستادهای نماز جمعه کشور، گفت: اختصاص بخشی از محتوای خطبه‌های نماز جمعه به موضوع مسجد و معرفی کتابی در حوزه مسجد، از مهم‌ترین برنامه‌های شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در دهه فجر سال جاری است.

حجت‌الاسلام محمود سیاح در گفت‌و‌گو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، با بیان اینکه مساجد در صدر اسلام و در زمان حکومت حضرت محمد (ص) پایگاهی محوری در مدیریت جامعه بودند و امروزه نیز همین نقش را باید ایفا کنند، گفت: مساجد همواره کانون رویدادهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و مشارکت‌های مردمی بودند، هرچند گاهی به این موضوع کم‌توجهی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه مساجد در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی، نقش کم‌نظیری داشتند، افزود: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در برنامه‌ریزی‌های خود توجه ویژه‌ای به نقش مساجد در مدیریت جامعه، کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت بنیان‌های انقلاب اسلامی دارد.

 

مدیر ستادهای نماز جمعه کشور، خاطرنشان کرد: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به عنوان یکی از دستگاه‌های عضو کمیته مساجد ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، ویژه‌برنامه‌هایی با موضوع مسجد در دهه فجر سال جاری برگزار می‌کند که اختصاص بخشی از محتوای خطبه‌های نماز جمعه به موضوع مسجد، از جمله آن‌ها است.

 

سیاح اضافه کرد: هر هفته یک کتاب در مصلی‌های نماز جمعه معرفی می‌شود که از ستادهای اجرایی 900 مصلی نماز جمعه در سراسر کشور خواسته‌ایم در ایام دهه فجر، کتاب‌هایی با موضوع مسجد را معرفی کنند.

 

 

 

چاپ خبر