رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت:
کمبود پرستار داریم/ رسیدن به حد استاندارد زمانبر است
خبرگزاری شبستان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در حال حاضر تعداد پرستاران شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی جنوب کرمان، نصف میزان استاندارد است و رسیدن به حد استاندارد آن به زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان ازکرمان جنوب، ایمان قاسم زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، امروز (۵ بهمن ) و در آئین تجلیل از پرستاران در شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: 505 پرستار در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه در حال خدمت هستند و 100 نفر بهیار و کمک بهیار، کمک پرستاران هستند.

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت عنوان داشت: بر اساس معیار اصلی که به ازای هر تخت  یک و هشت دهم پرستار باید حضور داشته باشد در حوزه این دانشگاه به ازای هر تخت ۹ دهم پرستار را داریم  که این نصف میزان استاندارد است.

 


قاسم زاده عنوان داشت: پرستارن سخت کوش شاغل در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تلاش می کنند که حداکثر رضایتمندی برای بیماران ایجاد شود و این کمبود، آسیب به بیمار نرساند؛ اما ما انسان هستیم و خستگی ناشی از کار اضافه ما را آزار خواهد داد و بهترین حالت این است که به تعداد کافی پرستار داشته باشیم.

 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، رسیدن تعداد پرستاران به حد استاندارد را نیازمند زیرساختهای لازم دانست و گفت: ممکن است زمانبر باشد.

 


این آیین با حضور پرستارن جنوب کرمان در تالار باغ صبا عنبرآباد با حضور مسئولان دانشگاه، پرستاران و دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد و یک پرستار نمونه کشوری و پرستاران نمونه حوزه دانشگاه تجلیل شدند.

 

 

​پایان پیام


 

چاپ خبر