آیت الله قرهی:
سختی مرگ سبب پاکی انسان از گناه است
خبرگزاری شبستان: آیت الله قرهی گفت: یکی از مواقعی که گناهان انسان پاک می‌شود لحظه سختی‌های مرگ است، یاد و حب حضرت ولی‌عصر(عج) عامل نجات انسان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان؛  آیت الله روح الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) در جلسه درس اخلاق که در مسجد امام مهدی(عج) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مواقعی که گناهان انسان پاک می‌شود لحظه سختی‌های مرگ است، گاهی هم ممکن است به علت زیاد بودن گناهان پاک شدن انسان به بزرخ کشیده شود.

وی افزود: ترس از مرگ به دلیل دردی است که در آن لحظات شخص متحمل می‌شود که جسمانی و روحانی است، همه ما باید به این فکر کنیم که دنیا در حال گذر است و به پایان می‌رسد و ما به مرگ می‌رسیم.

آیت الله قرهی با اشاره به اینکه برخی افراد شناسنامه‌ای شیعه اهل‌بیت(ع) هستند و هیچ آگاهی نسبت به اسلام و ائمه معصومین(ع) ندارند، بیان داشت: اگر چه در دنیا ما اختیار داریم اما همین دنیا هم قوانین دارد و ما باید باور کنیم که در دنیا مسافر هستیم.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) اضافه کرد: انسان مختار است اما باید تحت قوانین الهی عمل کند اگر چنین کرد هنگام مرگ ترس نخواهد داشت، هر روزی که می‌گذرد انسان به مرگ و روز حساب نزدیک می‌شود.

وی گفت: مرگ دیگران همواره هشداری برای انسان است، آنچه برای خداوند تبارک و تعالی ارزش و اهمیت دارد کیفیت عمر و نه کمیت آن است که انسان آن را چگونه گذرانده باشد.

آیت الله قرهی ابراز کرد: علت دیگر ترس از مرگ این است که انسان در باب مرگ احساس نقصان می‌کند، در دنیا چهار چیز عامل کمال است فرزند صالح، اموالی که در راه پروردگار عالم خرج می‌شود، چیزی که از نوشته و بیان بماند و عامل رشد دیگران شود و باور بر اینکه در عالم نخواهد ماند و باید برود.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) گفت: سختی و صعوبت به ظاهر در عالم بعدی سبب راحتی انسان در عالم آخرت است، یعنی عالم برزخ لطف از ناحیه خداوند به انسان است که در آنجا پاک شود.

وی افزود: برای برخی افراد عالم برزخ آنها با عالم قیامتشان یکی است، به این علت که عالم برزخ جای پالایش و رفتن به جایگاه بهتر است، روز قیامت بسیار سخت است بنابراین کسانی که در برزخ پاک شوند به راحتی می‌رسند.

آیت الله قرهی خاطرنشان کرد: حب به اموال و متعلقات دنیا اگر خدایی بود فایده دارد در غیر این صورت به انسان صدمه وارد می‌کند، حب به دوستان، اموال فرزندان همه باید برای خدا باشد، شیعه واقعی حتی امام زمان(عج) را هم به این دلیل که ایشان به خداوند متصل است دوست دارند.

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) بیان داشت: انسان هرچه را دوست داشته باشد با همان محشور می‌شود، یاد و حب حضرت ولی‌عصر(عج) عامل نجات انسان است.  

چاپ خبر