دبیر اجرایی نهمین جشنواره بین‌ المللی فارابی:
کارکردهای شبکه نخبگان علوم انسانی برای تولید علم
خبرگزاری شبستان: شبکه نخبگان علوم انسانی ظرفیت فراهم ساختن محلی برای بحث و گفت‌و گوهای تخصصی بین اعضاء این شبکه در شاخه‌های مختلف و ارائه بسته‌های سیاست‌گذاری به سازمان‌ها و نهادهای مختلف به منظور توسعه علم و رفع مشکلات جامعه را دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از دبیرخانه نهمین جشنواره بین‌ المللی فارابی، رضا ماحوزی، دبیر اجرایی این جشنواره گفت: فعالیت های شبکه نخبگان علوم انسانی تاکنون با موفقیت پیش رفته و قرار است بر اساس برنامه جدید این فعالیت ها را توسعه دهیم.

 

وی درباره این شبکه نخبگانی بیان کرد: نخستین جلسه گردهمایی شبکه نخبگان تابستان ۱۳۹۵ برگزار شد و دکتر سیدضیاء هاشمی، دبیر وقت جشنواره آغاز به کار این شبکه را اعلام کرد و متعاقب آن برنامه‌هایی از جمله نشست‌های علمی و سخنرانی‌ها شروع شد.

 

ماحوزی تصریح کرد: داوران، اعضای گروه های علمی و برگزیدگان داخلی و خارجیِ ادوار پیشین عضو این شبکه هستند و شبکه به عنوان بستری برای گسترش فعالیت های علمیِ جدی‌تر طراحی شده است.

 

ماحوزی ابراز کرد: آخرین برنامه این شبکه برگزاری نکوداشت استاد محمدمنصور فلامکی، استاد بزرگ معماری و مرمت بود که روز ۲۷ آذر ماه سال جاری در باغ نگارستان برگزار شد. علاوه بر این، نشست‌هایی چون «تعاملات فلسفی ایران و یونان»، «جایگاه میراث ناملموس در عرصه ملی و بین‌المللی و اقدامات حمایتی آن در ایران»، «میان‌رشته‌ای و انسان‌گرایی ادبیات تطبیقی»،  « مطالعات میان‌رشته‌ای در هنر» و «هم‌اندیشی با استادان و پیشکسوتان حوزه علوم انسانی» از دیگر برنامه‌های برگزار شده در شبکه نخبگان علوم انسانی بوده است.

 

وی با اظهار امیدواری از امکان گسترش فعالیت‌های این شبکه بیان کرد: شبکه نخبگان علوم انسانی ظرفیت فراهم ساختن محلی برای بحث و گفت‌و گوهای تخصصی بین اعضاء این شبکه در شاخه‌های مختلف و ارائه بسته‌های سیاست‌گذاری به سازمان‌ها و نهادهای مختلف به منظور توسعه علم و رفع مشکلات جامعه را دارد.

 

ماحوزی با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره در تاریخ ۲۴ دی ماه ۱۳۹۶، دبیر اجرایی نهمین جشنواره بین‌‌المللی فارابی اعلام کرد: بر اساس روال جشنواره، برگزیدگان این دوره نیز به جمع اعضاء شبکه نخبگان وارد می‌شوند و این شبکه علاوه بر توسعه کیفی برنامه‌ها و طراحی نشست‌ها و کارگاه‌ها به لحاظ کمی نیز توسعه خواهد یافت.

چاپ خبر