حمله به دختر محجبه در کانادا
خبرگزاری شبستان:نخست وزیر انتاریو حمله به دانش آموز محجبه در کانادا را اقدام بزدلانه ناشی از نفرت توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «گاردین»،در حالی که پلیس کانادا در حال تحقیق درباره حمله «بزدلانه» به دانش آموز مسلمانی است که در راه رفتن به مدرسه بود،فشارها بر دولت این کشور برای مقابله با اسلام هراسی افزایش پیدا کرده است.

پلیس تورنتو در حال تحقیق بر روی حادثه حمله به دختر 11 ساله ای است که چندین بار در راه مدرسه مورد حمله قرار گرفته تا حجاب از سرش برداشته شود.

این مسئله موجب شده تا فشار بر روی دولت کانادا برای انجام اقدامات بیشتری علیه حمله به مسلمانان در این کشور بیشتر شود.

به گفته سخنگوی پلیس تورنتو، فرد مهاجم درطول مدت 10 دقیقه،دو بار با استفاده از قیچی تلاش کرد تا حجاب را از سر دختر مسلمانی که در راه مدرسه بود،بردارد.

«خوله نومان» که در کلاس ششم درس می خواند به گزارشگرانی که در مدرسه حاضر شده بودند،گفت:من به شدت ترسیده،وحشت زده و گیج شده بودم.

وسی افزود:به محض اینکه من فریاد کشیدم این مرد فرار کرد اما دوباره برگشت با زهم با قیچی که در دست داشت به پاره کردن روسری من ادامه داد.

اتحادیه مدارس تورنتو اعلام کرد که از شنیدن این خبر که نخست وزیر «انتاریو» آن را «اقدام بزدلانه ناشی از نفرت» توصیف کرده ،شوکه شده است.

این حمله در حالی است که کانادا به اولین سالگرد تیراندازی مرگبار در مسجد ایالت کبک که شش کشته بر جای گذاشت،نزدیک می شود.

شورای ملی مسلمانان کانادا هفته گذشته از دولت فدرال درخواست کرد تا 29 ژانویه،روز حمله به مسجد کبک را روز اقدام علیه اسلام هراسی نامگذاری کند.

چاپ خبر