درخواست مسلمانان برای تعیین «روز ملی اقدام علیه اسلام هراسی» در کانادا
خبرگزاری شبستان: مسلمانان کانادا از نخست وزیر این کشور خواستند تا ۲۹ ژانویه را به عنوان «روز ملی اقدام علیه اسلام هراسی» معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « aboutislam»،یک گروه حقوق مدنی مسلمانان کانادا با ارسال نامه سرگشاده ای به «جاستین ترودو» نخست وزیر این کشور از او خواست تا 29 ژانویه را به عنوان «روز ملی اقدام علیه اسلام هراسی» اعلام کند.

«احسان گاردی» مدیر اجرایی شورای ملی مسلمانان کانادا در بیانیه ای در این باره گفت: از رهبران منتخب خود در جامعه کانادا می خواهیم تا به طور قاطعانه در مقابل اسلام هراسی و عاملان نعصب ورزی در این کشور بایستند.

این نامه با حمایت طیف وسیعی از سازمان های اسلامی در کانادا در آستانه اولین سالگرد حمله تروریستی به مرکز فرهنگی اسلامی کبک در روز 29 ژانویه 2017 به دست نخست وزیر کانادا رسید.

حمله روز 29 ژانویه منجر به کشته شدن شش مسلمان و زخمی شدن تعداد زیادی از آنها در کبک شد.

«ایوا تورس»، مدیر روابط عمومی شورای ملی مسلمانان کانادا در این باره گفت:ما معتقدیم که چنین طرحی این امکان را به کانادایی ها می دهد تا در بزرگداشت قربانیان حمله تروریستی کبک با هم متحد شوند.

تورس افزود: این طرح همچنین آگاهی عمومی را درباره تهدیدهای اعمال شده علیه مسلمانان به دلیل نفرت و تعصب و اسلام هراسی افزایش می دهد.

شورای ملی مسلمانان کانادا یک سازمان غیر دولتی و غیر حزبی است که حامی حقوق مدنی مسلمانان و حقوق بشر در جامعه کانادایی است.

چاپ خبر