دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور:
نیروهای امدادی هلال احمر استان اردبیل یکی از قویترین تیم های امداد و نجات کشور است
خبرگزاری شبستان: دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور گفت: نیروهای امدادی و داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان اردبیل یکی از قویترین و بهترین تیم های امداد و نجات کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اردبیل، محمود محمدی نسب، دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور امروز (16 دی ماه)‌ در آئین نکوداشت خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان اردبیل در مجتمع فرهنگی و هنری فدک گفت: داوطلبان جمعیت هلال احمر در یک حرکت بشردوستانه و خارج از وظیفه سازمانی در جمعیت هلال احمر حاضر می شوند تا در لحظه های سخت در کنار هموطنان باشند.

 

وی با اشاره به اینکه بخش داوطلبان جمعیت هلال احمر یکی از موفق ترین در عملیات های سخت و دشوار است، تصریح کرد: داوطلبان با این که وظیفه سازمان آنها نیست اما بنا به وظیفه انسانی زودتر از همه در صحنه ها بوده اند و بیشتر از همه خطر می کنند.

 

محمد نسب با تاکید بر اینکه در زلزله اخیر کرمانشاه 7 شهر و یک هزار و 920 روستا آسیب و تخریب های را شاهد بودیم، افزود: این حادثه ناگوار بیش از 630 کشته داشت که طبق تقسیم بندی یکی از مناطق صعب العبور و دور افتاده را برای امداد و نجات استان اردبیل انتخاب شد.

 

این مقام مسئول با بیان این مطلب که نیروهای امدادی و داوطلبانه جمعیت هلال احمر استان اردبیل یکی از قویترین و بهترین تیم های امداد و نجات کشور است، خاطر نشان کرد: دلگرمی و حضور تیم های امداد و نجات استان اردبیل قدری آسودگی خیال با توجه به آموزش های ویژه و مدیریت توانمند را به ما داد تا یکی از مناطق غیر قابل دسترس را به آنها سپرده شود و شاهد فداکاری بسیار خوبی از آنها بودیم.

 

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور با اعلام این مطلب که غیرت و فرهنگ خاص استان اردبیل موجب امداد رسانی خوبی به این مناطق بودیم، اظهار داشت: استان اردبیل نیز جزو مناطق حادثه خیز طبیعی است و آمادگی نیروهای داوطلبان آسودگی خیالی برای حضور در صحنه برای حوادث منطقه را نشان می دهد.

چاپ خبر