سوادآموزان برتر نهضت سوادآموزی قم تجلیل شدند
خبرگزاری شبستان: طی مراسمی با حضور استاندار قم از سوادآموزان و آموزش دهندگان برتر نهضت سواد آموزی قم تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، این مراسم یکشنبه (10 دی) با حضور استاندار قم در خانه معلم قم برگزار شد که سید مهدی صادقی استاندار قم گفت : با سوادکردن مردم در گسترش فرهنگ جامعه موثر است و فرهنگ نیز نقش بی بدیلی در زمینه با سواد کردن مردم خواهد داشت.

وی عنوان داشت: یکی از شاخص‌های رفاه اجتماعی، نرخ باسوادی است و باید همواره بکوشیم تا این آمار در کشور و به ویژه در استان قم روز به روز گسترش یابد.

استاندار قم گفت: در راستای کاهش بی سوادی در جامعه اقداماتی انجام شده که قابل تقدیر است اما باید فعالیت ها را گسترش داد و با هم افزایی و برنامه ریزی در راستای رفع مشکلات گام برداشت.

صادقی با بیان اینکه توسعه کشور با افزایش آمار سوادآموزی ممکن است گفت: باید مسئولان امر در این زمینه تلاش کنند و همواره در کاهش این آمار بکوشند.

حمید رضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم نیز گفت: آمار دقیقی از میزان بی سوادی در استان وجود ندارد، به دست آوردن چنین آماری با هماهنگی دستگاه‌های مختلف و مردم، ممکن است که امیدواریم بتوانیم با رسیدن به آمار صحیح به برنامه ریزی صحیح برسیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم هم در این مراسم گفت: امسال تاکنون حدود هزار و 400 نفر در این برنامه‌ها در استان قم شرکت کردند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از سوادآموزان و آموزش دهندگان برتر نهضت سواد آموزی در استان قم با اهدا لوح و هدایایی تجلیل شد.

چاپ خبر