مراسم عزاداری حضرت معصومه (س) در کانون های مساجد فارس برگزار شد
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد فارس با اشاره به اینکه مراسم عزای کریمه اهل بیت (ع) در قریب به یک هزار و ۳۰۰ کانون فرهنگی استان برگزار شده است، گفت: ثواب طرح «تلاوت نور» این ایام به روح آن حضرت هدیه می شود.

حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به سالروز ارتحال حضرت فاطمه معصومه (س)، به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: حرم مطهر این بانوی بزرگوار در میان علما و مردم از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که بر اساس گفته بزرگان هرکسی می خواهد حضرت فاطمه زهرا (س) را زیارت کند، باید به قم و به زیارت حضرت معصومه (س) برود.

 

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه ایشان در اول ذیقعده سال 173 هجری قمری دیده به جهان گشود، تاکید کرد: این بانوی بزرگوار در سال 201 قمری برای زیارت امام علی بن موسی الرضا (ع)، مدینه را به سمت طوس ترک کرد که در میانه راه به علت زهر و ظلم دشمن، بیمار و پس از 16 روز در قم به شکلی شهادت گونه، دارفانی را وداع گفتند.

 

امیدی با اشاره به اینکه مراسم عزای کریمه اهل بیت (ع) در قریب به یک هزار و 300 کانون فرهنگی و هنری مساجد استان فارس برگزار شده است، گفت: ثواب طرح «تلاوت نور» این ایام به روح حضرت معصومه (س)، هدیه می شود.

 

 

چاپ خبر