پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی قم تجلیل شدند
خبرگزاری شبستان: آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار و از پژوهشگران برتر تجلیل شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، طی مراسمی با حضور دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم و معاونان ازپژوهشگران برتر دانشگاه تجلیل شد.

 

در این مراسم دکتر ثقفی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قم طی سخنانی به توسعه تحقیقات بالینی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مرکز توسعه تحقیقات بالینی مرکز شهید بهشتی فعال بوده و در بیمارستان حضرت فاطمه معصومه(س) نیز این مرکز راه اندازی شد.

 

دکتر ثقفی با تاکید بر حمایت از پژوهشگران عنوان داشت: تلاش برای تسریع فرایند تصویب طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویی، نهادیه سازی اخلاق در پژوهش، توانمندسازی و تقویت نشریات دانشگاه، تقویت کتابخانه ها و خرید کتاب مورد نیاز و... ازدیگر اقدامات صورت گرفته در این معاونت است.

 

حجت الاسلام طاهری رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: در پژوهش آن چیزی که می نویسیم باید مقبول باشد و مطالب کاربردی مطرح که مورد نیاز انسان ها باشد.

 

وی با اشاره به جایگاه تحقیق و پژوهش تاکید کرد: دانشگاه و دانشجو باید به سمتی حرکت کند که دغدغه پژوهش داشته باشد تا گرفتار بی سوادی نشود.

 

رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بی توجهی به پژوهش هویت دانشگاه و دانشجو را زیر سئوال می برد و از این رو باید دانشجویان ما به امر تحقیق و تقویت بنیه های علمی اهتمام ورزند.

 

دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز گفت: پژوهش به عنوان محور توسعه پایدار کشور مطرح است و همانطور که شاهد هستیم طی سالیان اخیر موضوع پژوهش در مسیر اصلی خود قرار گرفته است.

 

وی گفت: حاصل این پژوهش ها ارتقا رتبه علمی ایران بوده به گونه ای که ایران امروزه در عرصه های نانوتکنولوژی و فناوری های پیشرفته توانسته در دنیا به جایگاه مطلوب و ارزنده ای برسد.

 

دکتر ایرانی خواه به برنامه های راهبردی نظام اشاره کرد و گفت: در این برنامه و همچنین اهداف دو وزارتخانه بهداشت و درمان و علوم و تحقیقات و فناوری، موضوعات پژوهشی به خوبی دیده شده و نگرش ها در حال تغییر است.

 

وی گفت: پژوهش ها امروزه دیگر تکلیف محور نیست و باید بر اساس نیازهای روز پژوهش صورت گیرد تا مورد استفاده بوده و بتواند کارایی داشته باشد.

 

در پایان این مراسم از دانشجویان، اساتید، پزشکان، محققان و اندیشمندان برتر دانشگاه علوم پزشکی که اقدام به فعالیت های پژوهشی کرده بودند، تجلیل شد.

چاپ خبر