امام حمعه گرگان:
حوزه و دانشگاه باید نسبت به نقشه های دشمن هوشیار باشند/ شکست آمریکا در خاورمیانه باعث راه اندازی جریانی دیگر شد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه گرگان با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید نسبت به نقشه های دشمن هوشیار باشند و احساس مسئولیت کنند، گفت: منافع ملی برای حوزه و دانشگاه فرق نمی کند و هر دو باید نسبت به این موضوع احساس همدلی کنند و در مسیر تعالی گام بردارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، آیت الله سید کاظم نور مفیدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان، امروز (24 آذر ) در خطبه های نماز جمعه گرگان گفت: استعانت یک مقام است، برای رسیدن به مقام استعانت باید بدانیم که خداوند قادر مطلق، اهل لطف و رحمان است.

 

وی افزود: خداوند نسبت به همه بندگان خود لطف و برهمه موجودات عالم مسلط است و بخشنده ترین بخشندگان است.

 

آیت الله نورمفیدی با اشاره به در پیش بوذن روز حوزه و دانشگاه،  اظهارداشت: این دو مرکز علمی بسیار موثر هستند با فعالیت در کنار یکدیگر می توانند اتفاقات بسیار خوبی را در کشور رقم زنند.

 

وی با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه باید نسبت به نقشه های دشمن هوشیار باشند و احساس مسئولیت کنند، تصریح کرد: منافع ملی برای حوزه و دانشگاه فرق نمی کند و هر دو باید نسبت به این موضوع احساس همدلی کنند و در مسیر تعالی گام بردارند.

 

امام جمعه گرگان با اشاره به اتفاقات اخیر که از سوی رئیس جمهور آمریکا رخ داده است، گفت: ترامپ در زمان انتخابات این قول را داده بود که اگر رئیس جمهور شود بیت المقدس را پایتخت اسرائیل خواهد کرد و اکنون در دوره ریاست جمهوری خود به آن پرداخته است و این تصمیم نابخردانه صدای همه کشورها را بلنده کرده است.

 

وی افزود: با اعتراضاتی که کشورهای مختلف در سراسر دنیا نسبت به این موضوع داشته اند وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد فعلا 6 ماه به تعویق افتاده است.

 

آیت الله نورمفیدی اظهارداشت: شکست آمریکایی ها در خاورمیانه باعث شد تا آنان از هر راهی که شده آن را جبران کنند. دولتمردان آمریکایی ها خودشان اعتراف کردند که داعش توسط ما به وجود آمده است.

 

وی با بیان اینکه ابر قدرت بودن جهانی آمریکا فقط یک تخیل است، تصریح کرد: اگر امروز آمریکا یک ابر قدرت جهانی است نباید در سراسر سیاست های خود تناقض داشته باشد، دولت قبلی آمریکا در ضرب العجل اعلام کرد ما در حمله ای سوریه را نابود می کنیم اما در پایان انصراف می دهد، اوباما یک روز برای مردم شعر حافظ خواند و از مردم تمجید می کند و این موضوع هنوز از تیترهای رسانه ها برداشته نشد که دادن داروهای صعب العلاج را تحریم می کند، ترامپ در سازمان ملل در مورد کره شمالی گفت ما این کشور را از روی زمین محو خواهیم کرد سه هفته بعدش در جمع سران کشورهای شمالی گفت من آرزو دارم با رئیس جمهور این کشور باهم بنشینیم و باهم صحبت کنیم که این ها نشانه ضعف است.

 

امام جمعه گرگان گفت: اکنون آمریکا دارای یک بی برنامگی است و امام آمریکا را خوب شناخته بود که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

 

چاپ خبر