نتانیاهو: فلسطین، پایتختی قدس برای اسرائیل را بپذیرد، صلح محقق می شود/مخالفت ماکرون با تصمیم ترامپ
خبرگزاری شبستان: نخست وزیر رژیم صهیونیستی از "محمود عباس" خواست تا برای تحقق صلح پای میز مذاکره بنشیند. این در حالی است که رئیس جمهور فرانسه بر مخالفت کشورش با تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از "المیادین"؛ "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: "چنانچه فلسطینیان این حقیقت را بپذیرند که "قدس" پایتخت اسرائیل است، صلح محقق خواهد شد."

"نتانیاهو" که برای دیدار با "ایمانوئل ماکرون" رئیس جمهور فرانسه در کاخ "الیزه" حضور یافته بود گفت: "به "محمود عباس" رئیس فلسطین پیشنهاد می دهم پای میز مذاکره برای صلح بنشیند. اکنون تماس های محرمانه ای را با برخی کشورهای منطقه داریم که با آنها رابطه رسمی نداریم."

"ایمانوئل ماکرون" که پس از تصمیم ترامپ در مورد قدس موضوع صلح در خاورمیانه را با "نتانیاهو" بررسی می کرد تأکید کرد که توقف شهرک سازی ها اقدام ضروری برای تحقق صلح از طرف اسرائیل است.

"ماکرون" مجددا به "نتانیاهو" تأکید کرد که پاریس تصمیم آمریکا در مورد قدس اشغالی را محکوم و رد می کند.

رئیس جمهور فرانسه همچنین تأکید کرد که نزاع میان اسرائیل و فلسطین باید از طریق راه حل تشکیل دو دولت با گفتگو حل شود.

"نتانیاهو" مدعی شد که آمریکا به طور جدی درصدد تحقق صلح است و رژیم صهیونیستی از طرح ها و مذاکرات جدید استقبال می کند.

پس از این سخنان نتانیاهو، سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه در پاسخ به گفت: "به شدت سخنان نخست وزیر اسرائیل در مورد رئیس جمهور "اردوغان" را محکوم می کنیم. از مسئولان اسرائیلی می خواهیم تا به جای حمله به ترکیه و رئیس جمهور آن، به اشغالگری در سرزمین های فلسطینی پایان دهند."

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه تأکید کرد: "اسرائیل کسی است که به طور مستمر و روشمند قوانین بین المللی را نادیده می گیرد و قطعنامه های سازمان ملل را نقض می کند. باید اول به خاطر این رفتارهایش، مجازات و محاکمه شود."

 

 

چاپ خبر