۷۵ ایستگاه فرستنده دیجیتال صداوسیما در گیلان راه اندازی می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه هر یک ایستگاه فرستنده دیجیتال صدا و سیما ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد گفت: ۷۵ ایستگاه فرستنده دیجیتال تلویزیونی در گیلان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری شبستان از سیاهکل، حسن ظهیری، مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان امروز (19آذر) در نشست هم اندیشی بخشداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سیاهکل با حضور استاندار در فرمانداری سیاهکل اظهار کرد: 310 ایستگاه فرستنده شبکه تلویزیونی در گیلان فعال است.

 

 وی با بیان 60 ایستگاه فرستنده صداو سیما دیجیتال شده است گفت: برای دیجیتال شدن این ایستگاه ها بیش از 7میلیارد تومان هزینه شده است.

 

ظهیری اذعان کرد: 75 ایستگاه  فرستنده جدید در آینده نزدیک در گیلان دیجیتالی خواهد شد.

 

  مدیر کل صدا و سیما گیلان به شهرستان سیاهکل اشاره و خاطرنشان کرد: 23 ایستگاه فرستنده تلویزیونی در این شهرستان تعریف شده است که از این تعداد 9 ایستگاه دیجتال شده است.

 

 وی اضافه کرد: 13ایستگاه فرستنده این شهرستان برای دیجتالی شدن در آینده باقی مانده است.

 

ظهیری تصریح کرد: هر یک ایستگاه یکصد میلیون تومان هزینه دارد که برای 13ایستگاه دیجیتال  باقی مانده این شهرستان یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

 

حجت الاسلام شکسته دل، امام جمعه شهرستان سیاهکل اظهار کرد: شهرستان سیاهکل دارای ظرفیت های بالای در بخش های مختلف است.

 

 وی با بیان اینکه جامعه ای که از نظر فرهنگی پویا نباشد در عرصه اقتصادی و اجتماعی ... به تعالی لازم نخواهد رسید گفت: صداقت و توجه به معنویات بیشتر مشکلات را مرتفع خواهد کرد.

 

حجت الاسلام شکسته دل اذعان کرد: برخی جوامع به ظاهر اسلامی نبوده اما به دلیل رعایت قوانین و داشتن صداقت توانستند مراحل توسعه را یکی پس از دیگری طی کنند.

 

امام جمعه شهرستان سیاهکل افزود: بهره گیری از موانع طبیعی با توجه به حراست از محیط زیست  با مدیریت و برنامه ریزی امکان پذیر خواهد بود.

 

وی خاطر نشان کرد: در رسیدن به پیشرفت و توسعه همه جوانب باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

چاپ خبر