زنده نگه داشتن مجالس امام حسین(علیه السلام) به معنای احیای اسلام واقعی است
خبرگزاری شبستان: رهبر جمعیت روحانیون مبارز جمهوری آذربایجان به هجمه های دشمنان علیه مسلمانان در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: زنده نگهداشتن مجالس امام حسین(علیه السلام) به معنای زنده نگداشتن اسلام حقیقی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت‌الاسلام شیخ توحید ابراهیم بایلی، رهبر جمعیت روحانیون مبارز جمهوری آذربایجان شب گذشته (9 آذر) در یادواره بین‌المللی شهدای نارداران که در حسینیه شهدای گلزار شهدای پایین زنجان برگزار شد، اظهار کرد: در طول تاریخ شاهد هجمه های دشمنان بر علیه مسلمانان بودند.

 

این مقام مسوول با اشاره به اینکه 124 هزار پیامبر برای حفظ دین به سوی بشر فرستاده شد، خاطرنشان کرد: ائمه معصومین هم برای حفظ دین جان خود را فدا کردند.

 

رهبر جمعیت روحانیون مبارز جمهوری آذربایجان ادامه داد: کسانی که پیرو راه سالار شهیدان هستند برای دفاع از اسلام جان خود را فدا می کنند.

 

ابراهیم بایلی با تاکید بر اینکه دین با مقاومت موجب هراس دشمنان می شود، گفت: ترس دشمنان از مکتب عاشورا و دشمن شناسی مسلمانان است.

 

وی با اشاره به اینکه نارداران در آسیای میانه و قفقاز نماد دشمنی با صهیونیست، دشمنی با آمریکا و نماد مقاومت بود، افزود: زنده نگه داشتن مجالس امام حسین(علیه السلام) به معنای زنده نگه داشتن اسلام حقیقی است.

 

ابراهیم بایلی با اشاره به توطئه های دشمنان برای جدا کردن مردم از اهل بیت اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی به دلیل همسایگی آذربایجان با ایران و وجود منابع عظیم نفت و گاز جنگ شیعه و سنی راه انداخت.

 

وی ادامه داد: شهر نارداران مشکل بزرگی برای رژیم صهیونیستی بود و آنان تلاش می کردند تا نمادهای اسلامی را از آذربایجان حذف کنند.

 

رهبر جمعیت روحانیون مبارز جمهوری آذربایجان با یادآوری اینکه تخریب مساجد در دستور کار بعدی قرار گرفت؛ افزود: ممنوعیت حجاب در مدارس از دیگر اقدامات آنان بود.

 

 

 

چاپ خبر