«ایستگاه همدلی» کانون های مساجد فارس و بوشهر در مناطق زلزله زده کرمانشاه برپا می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از اعزام کاروان فرهنگی جهادگران کانون های مساجد استان های فارس و بوشهر به مناطق زلزله زده کرمانشاه جهت برپایی «ایستگاه همدلی» خبر داد.

حجت الاسلام حسین امیدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس در حاشیه اعزام کاروان فرهنگی جهادگران کانون های مساجد استان های فارس و بوشهر به مناطق زلزله زده کرمانشاه به خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیراز گفت: احسان و نیکی به همنوع همواره در قرآن کریم، دین مبین اسلام و سخن ائمه اطهار (علیهم السلام) و بزرگان مورد تاکید قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به آیه هفت سوره اسراء که می فرماید: «اگر نیکى کنید، به خودتان نیکى مى کنید»، خاطرنشان کرد: نیکی و احسانی که انسان به ههنوعان‌ خود می‌ کند، در حقیقت بازگشتش به خود انسان است و آثار آن در زندگی فرد خودش را نشان می دهد.

 

حجت الاسلام امیدی با اشاره به برپایی «ایستگاه همدلی» کانون های مساجد فارس و بوشهر در مناطق زلزله زده کرمانشاه، گفت: با هدف اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی کاروانی متشکل از برادران و خواهران کانون های مساجد استان های فارس و بوشهر در قالب یک دستگاه اتوبوس از امروز (۹آدر) به مدت ده روز در مناطق زلزله زده مستقر خواهند شد.

 

این مقام مسئول یادآور شد: همچنین با توجه به فرارسیدن میلاد پر خیر و برکت پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله وسلم) و هفته وحدت ویژه برنامه هایی در این مناطق برگزار می شود.

 

وی با اشاره به توزیع اقلام فرهنگی، گفت: مسابقات مذهبی و فرهنگی و برپایی ایستگاه های نقاشی همراه با اهدای جوائز برای مقاطع سنی کودک، نوجوان و جوان پیش بینی و تدارک دیده شده است.

 

 

چاپ خبر