نماز اوج تجلی بندگی نسبت خدا است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شیراز با اشاره به اینکه نماز اوج تجلی بندگی نسبت به خدا است، گفت: نماز ارتباط اصلی مخلوق با خالق است و بیشترین تاکید را در اسلام بر آن انجام شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز امروز (9 آذر) در اجلاس نماز استان فارس با اشاره به اینکه نماز اوج تجلی بندگی نسبت به خدا است، گفت: نماز ارتباط اصلی مخلوق با خالق است و بیشترین تاکید را در اسلام بر آن انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه نماز مهمترین واجب اسلام بوده که به آن توجه شده است، تاکید کرد: در تمام برنامه های تربیتی انبیا الهی (ع)، از آدم تا خاتم (ع)، نماز بوده است اما کیفیت آن تفاوت داشته است.

 

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که محبوب ترین اعمال در نزد خداوند و آخرین وصیت اولیا (ع)، نماز است، اظهار داشت: شیراز مدتی خاستگاه مراجع تقلید بوده اما امروز چنین نیست و کمبود مساجد یکی از نقایص موجود شهر است.

 

حجت الاسلام رضوی اردکانی با اشاره به اینکه همانطور که کاربری برای تجاری، مسکونی و غیره در نظر گرفته می شود کاربری برای مکان عبادت و مسجد هم توسط شهرداری ها در مد نظر قرار گیرد، یادآور شد: خیابان های اصلی، شهر ما مسجد ندارد و برای مساجد باید  فضای پارک وسایل نقلیه در نظر گرفته شود.

 

وی با اشاره به اینکه استفاده از فضای نماز بر همه واجب است، تاکید کرد: اسلام از نماز استفاده سیاسی کرده است چرا که نماز جمعه قبل از عبادی باشد سیاسی است و از این رو نماز جمعه شیراز باید محل حضور مردم باشد اما کمتر مردم حضور می یابند و این باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

امام جمعه موقت شیراز تاکید کرد: نماز های مختلف برای آنست که انسان را هدایت کنند به طور مثال نماز وحشت انسان را به یاد مرگ بیندازد.

 

 

 

چاپ خبر